Reklama

Kilkadziesiąt nowych lamp ulicznych w Lipnicy jeszcze przed wigilią. Ma być jaśniej, taniej i bezpieczniej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Kilkadziesiąt nowych lamp ulicznych w Lipnicy jeszcze przed wigilią. Ma być jaśniej, taniej i bezpieczniej - Zdjęcie główne

Stare i drogie w utrzymaniu oświetlenie odejdzie niedługo do lamusa. To za sprawą wymiany lamp na ledowe. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Dzikowiec wybrała wykonawcę, który zajmie się wymianą 83 lamp oświetleniowych na ledowe w Lipnicy. Firma na zrealizowanie inwestycji ma niewiele ponad 20 dni.

Dzikowiecki urząd przetarg na wymianę oświetlenia ogłosił 25 listopada. Zainteresowani na złożenie swojej oferty mieli czas do 1 grudnia. Na drugi dzień wybrano wykonawcę.

Jasno i oszczędnie

Eugeniuz Panek, sołtys Lipnicy i zarazem radny, w rozmowie z nami przyznał, że o nowe oświetlenie upominali się wielokrotnie mieszkańcy na zebraniach wiejskich. 

Zdaniem samorządowca to dobra i potrzebna inwestycja, chociażby na energooszczędność ledowych lamp. - Będzie dużo jaśniej, taniej i przede wszystkim bezpieczniej - podsumował.

Zostało niewiele czasu

Zakres robót obejmuje inwentaryzację obecnego oświetlenia ulicznego wraz z doborem opraw oświetleniowych ze źródłami światła LED, demontaż starych opraw, montaż wysięgników oświetleniowych, przewodów oraz pozycjonowanie wszystkich nowych opraw z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń. W ramach inwestycji zostaną wymienione wszystkie oprawy (z wyjątkiem ledowych), bez względu na ich stopień zużycia.

Najkorzystniejszą ofertę zaproponowała firma Linter Energia z Rzeszowa, która wyceniła swoją pracę na niewiele ponad 108 tysięcy złotych. Wykonawca, zgodnie z umową, musi wyrobić się z realizacją zadania przed wigilią, do 23 grudnia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy