Reklama

Kierownictwo sieci „Jedynka” zatrzymane przez rzeszowskich funkcjonariuszy

Opublikowano: śr, 22 lip 2020 11:07
Autor:

Kierownictwo sieci „Jedynka” zatrzymane przez rzeszowskich funkcjonariuszy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Czterech mężczyzn, byłych członków zarządu rzeszowskich spółek, zatrzymali wczoraj policjanci z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie. To efekt śledztwa, jakie prowadzone jest od ponad 6 lat. Podejrzani usłyszeli w Prokuraturze Regionalnej w Rzeszowie zarzuty. Są podejrzani mi.in. o wyłudzenia sięgające 4,8 mln złotych i oszustwa podatkowe.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Rzeszowie zajmowali się tą sprawą od 2014 r. Wtedy pojawiły się pierwsze informacje o działaniu przedstawicieli spółki na szkodę jej kontrahentów. Sprawa okazała się być wielowątkowa.

- By zgromadzić materiał dowodowy, który pozwoliłby przedstawić zarzuty  konkretnym osobom, trzeba było ogromnego zaangażowania, gromadzenia dokumentów, przesłuchiwania świadków i dokonywania żmudnych analiz. Policjanci w tym zakresie ściśle współpracowali z Prokuraturą Regionalną w Rzeszowie, która nadzoruje to śledztwo. Materiał dowodowy, jaki zgromadzono, mieści się w 160 tomach akt - mówi rzecznik prasowy. 

 

Wczoraj (21 lipca) rano, policjanci z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie zatrzymali 4 osoby związane z przestępczym procederem. To mężczyźni w wieku od 48 do 63 lat. Trzech z nich to mieszkańcy powiatu rzeszowskiego, a jeden pochodzi z województwa mazowieckiego. Zatrzymani to byli członkowie zarządu rzeszowskich spółek - kierownictwo sieci sklepów spożywczych „Jedynka”.

W ich miejscu zamieszkania dokonano przeszukań, zabezpieczając mienie na poczet przyszłych kar. Są podejrzani o oszustwa, na szkodę co najmniej kilkudziesięciu podmiotów. Przedstawiciele spółki wprowadzali w błąd kontrahentów, zamawiając towar, najczęściej z odroczonym terminem płatności, za który nie mieli możliwości zapłacić. Straty sięgają kwoty 4,8 miliona złotych. Usłyszą też zarzuty oszustw podatkowych, co spowodowało uszczuplenie Skarbu Państwa na kwotę przekraczającą 1,6 miliona złotych oraz niezłożenia wniosku o upadłość spółki. Prokurator, po zakończeniu czynności z udziałem podejrzanych, będzie decydował o zastosowaniu wobec nich środków zapobiegawczych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.