Reklama

Kiedy ulica ppor. Sawy w Kolbuszowej Dolnej zostanie odblokowana? - Mieszkańcy o to dopytują - mówi radna Barbara Bochniarz

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Google Street View

Kiedy ulica ppor. Sawy w Kolbuszowej Dolnej zostanie odblokowana? - Mieszkańcy o to dopytują - mówi radna Barbara Bochniarz - Zdjęcie główne

Co dalej z ul. ppor. Sawy? | foto Google Street View

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Co z ulicą ppor. Sawy w Kolbuszowej Dolnej? O to w imieniu mieszkańców dopytywała radna Barbara Bochniarz. Czy ślepa droga znów będzie przejezdna?

Ulica ppor. Sawy, jest boczną ulicy Tyszkiewiczów w Kolbuszowej Dolnej. Przed laty była idealnym skrótem dla kierowców, którzy chcieli ominąć blokujący się wyjazd na drogę krajową nr 9. Po wybudowaniu obwodnicy Weryni i Dzikowca zrobiono z niej drogę ślepą. 

O dalsze losy tej drogi dopytywała niedawno radna Barbara Bochniarz z Kolbuszowej. 

- Panie burmistrzu mieszkańcy pytają, kiedy zostanie odblokowana stara droga w Kolbuszowej Dolnej. Czy będzie można nią przejeżdżać dalej

- skierowała swoje słowa do Jana Zuby.

Szef gminy wyjaśnił, że jeszcze na etapie projektowania obwodnicy ten temat był omawiamy. Projektanci nowej drogi spotkali się z mieszkańcami ulicy ppr. Sawy. 

- Wszyscy opowiedzieli się za tym, bez wyjątku, żeby ta droga była ślepa. Nie ma już od tego odwrotu. Nic się nie zmieni

- powiedział burmistrz Zuba. Przypomnijmy, że spotkanie to zostało zorganizowane 9 maja 2016 roku. 

- Proponujemy zamknąć ul. ppor. Sawy od strony południowej. Dla mieszkańców zostały wówczas dojazd od ul. Tyszkiewiczów. Naszym zdaniem jest to słuszne rozwiązanie. W przeciwnym wypadu wszystkie tiry i samochody osobowe skracałyby sobie trasę przejeżdżając właśnie tą ulicą i dalej na obwodnicę 4

- powiedział wówczas projektant obwodnicy.

- Droga jest prawie cała rozjechana. Wjeżdżają autobusy, nieraz ciężarówki, ale głównie samochody osobowe, które, gdy tylko widzą, że ustawia się kolejka do wyjazdu z Tyszkiewiczów na krajową „dziewiątkę” to od razu uciekają na ppor. Sawy

- zauważyła z kolei Grażyna Halat, przedstawicielka Kolbuszowej Dolnej. 

Propozycja zamknięcia ulicy od strony ronda, a docelowo planowanej małej obwodnicy Kolbuszowej, z jednej strony przypadła mieszkańcom do gustu. Z drugiej, wzbudziła jednak obawy. -  Już teraz jest problem, żeby z naszej ulicy wyjechać na Tyszkiewiczów a później wcisnąć się na drogę na Rzeszów. Co dopiero będzie później, jak nie będziemy mieć wjazd i wyjazd z jednej strony? - zastanawiała się 7 lat temu uczestniczka spotkania.

Do swojej propozycji projektant oraz obecni na spotkaniu wojewódzcy urzędnicy przekonywali wówczas mieszkańców, zapewniając, że po otwarciu nowej drogi ruch na ul. Tyszkiewiczów się zmniejszy. Tym samym łatwiej będzie wyjechać na drogę nr 9.

- Cały ruch tranzytowy między Mielcem a Sokołowem Młp. zostanie przerzucony na projektowaną obwodnicę. Łącznie z osobówkami będzie to ok. 3,5 tys. pojazdów dziennie - zaznaczył jednej z przedstawicieli województwa. 

Jak to wygląda w praktyce obecnie? W godzinach ulicznego szczytu ulica Tyszkiewiczów wciąż jest jedną z najbardziej zakorkowanych w mieście. Wyjazd z tej drogi w kierunku Rzeszowa jest problemowy. W korkach stoją również mieszkańcy ulic ppor. Sawy, którzy chcą włączyć się do ruchu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy