Reklama

Już wkrótce będzie można kąpać się w zalewie w Wilczej Woli. Gmina Dzikowiec planuje uruchomić kąpielisko

Opublikowano: pt, 3 maj 2019 10:30
Autor:

Już wkrótce będzie można kąpać się w zalewie w Wilczej Woli. Gmina Dzikowiec planuje uruchomić kąpielisko  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zbliża się sezon wakacyjny. Chętnych ochłodzić się w upalne dni nad wodą na pewno nie zabraknie. Zalew w Wilczej Woli cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony mieszkańców i nie tylko.

Jak poinformowała Genowefa Dębiak, sekretarz gminy Dzikowiec, kąpielisko w tym roku będzie otwarte przez 22 dni, przez cały sezon letni. Przedstawicielka urzędu podkreśla, że tak jak w tamtym roku kąpać, pod okiem ratowników, będzie można się tylko w weekendy.

W zeszłym roku było

Gmina Dzikowiec w ubiegłym sezonie wakacyjnym znalazła dwóch ratowników, którzy objęli kąpielisko i patrolowali teren w weekendy. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kolbuszowej zajęła się wówczas badaniem wody w zbiorniku.

Nad naszym bezpieczeństwem, oprócz dwóch ratowników, czuwali także kolbuszowscy policjanci. - W związku z rozpoczęciem sezonu wakacyjnego policjanci w ramach wykonywanych czynności zwracali szczególną uwagę na osoby wypoczywające na terenie naszego powiatu - mówiła wówczas Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik kolbuszowskiej policji.

Funkcjonariusze prowadzili na terenie zalewu w Wilczej Woli patrole wodne, jak również patrole zmotoryzowane i piesze. Policjanci szczególną uwagę zwracali na osoby, które kąpią się poza wydzielonym kąpieliskiem, a także kontrolowali stan trzeźwości sterników pływających po akwenie.

- Przypominamy, że osoba, która steruje łodzią, będąc pod wpływem alkoholu, odpowiada tak samo jak kierowca - przestrzegała rzeczniczka komendy.

Duży potencjał

Coraz więcej turystów odwiedza Maziarnię. Na miejscu można zorganizować ognisko, są ławki, altanki, boisko do gry w piłkę plażową. Otoczenie lasu sprawia, że jest tam cisza i spokój. - Naszym zdaniem jest to miejsce z dużym potencjałem - mówią odwiedzający zalew. - Tylko brakuje tutaj dobrej organizacji i promocji tego miejsca. Fajnie jakby ktoś, kto się tym zajmuje, zorganizował jakieś rowerki wodne czy inne atrakcje turystyczne i budki z jedzeniem. Chętnych na pewno by nie brakowało, bo w bliskiej okolicy nie ma takiego miejsca. Trzeba tylko znaleźć chęci i zaprosić kogoś do współpracy - dodaje nasz rozmówca.

 Inni dodają, że częściej jeżdżą do dużo dalej położonego Jeziora Machowskiego (Tarnobrzeg), z racji czystszej wody i bezpieczniejszego miejsca.

Bez wypadków

W ubiegłym sezonie dzięki ratownikom oraz policji obyło się bez nieszczęśliwych wypadków. - Pamiętam, jak w ubiegłych latach co chwilę się słyszało o tym, że ktoś się tam utopił - mówi jedna z naszych Czytelniczek. - Dobrze, że teraz gmina zorganizowała ratowników i wyznaczyła konkretny teren, gdzie można się kąpać - dodaje.

Do tematu wrócimy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +3 / -0

    Adam

    Kto chce ryzykować kąpiel w tych pomyjach: proszę bardzo... Darujcie sobie też bajki o rosnącym zainteresowaniu. Do Jeziora TBG nie ma ta kałuża nawet startu. Owszem , potencjał jest, ale tam trzeba by wyłożyć kilkanaście milionów.