Reklama

Jeszcze w tym roku w Hucie Przedborskiej zostanie otwarty Dzienny Dom "Senior+"

Opublikowano:
Autor:

Jeszcze w tym roku w Hucie Przedborskiej zostanie otwarty Dzienny Dom "Senior+" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W placówce znajdzie się miejsce wyjściowo dla 15 mieszkańców gminy powyżej 60 roku życia. Nabór chętnych wystartował z początkiem grudnia.

Rekrutację prowadzi Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kolbuszowej. - Będzie przeprowadzany wywiad środowiskowy z daną osobą. Następnie będziemy wydawać decyzję kierującą i decyzję ustalającą odpłatność, jeśli taka będzie wymagana - wyjaśniała na ostatniej sesji rady miejskiej (30 listopada) Małgorzata Hariasz, kierownik MGOPS w Kolbuszowej. - Oczywiście będzie utworzona lista rankingowa, ale na chwilę obecną nie wiemy jeszcze, ile takich osób zainteresowanych może się pojawić - dodała.

 

Senior w szkole
Dzienny Dom "Senior+" będzie się mieścił w Hucie Przedborskiej, w budynku po dawnej szkole podstawowej. Początkowo z placówki będzie mogło korzystać 15 mieszkańców gminy w wieku 60 plus, jednak ta liczba docelowo ma wzrosnąć do 25 osób. - Dom będzie otwarty od poniedziałku do piątku, co najmniej osiem godzin dziennie. 

Zapewnimy seniorom dwa posiłki, w tym jeden ciepły, usługi edukacyjne, kulturalno-oświatowe, sportowo-rekreacyjne, aktywizujące społecznie czy terapię zajęciową - wyliczyła kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. W budynku dawnej szkoły, w wyniku prac remontowych, które dobiegają końca, powstanie kilka sal przeznaczonych właśnie dla seniorów. 

- Będzie tam pomieszczenie ogólnodostępne, pełniące funkcję sali spotkań i jadalni, pomieszczenie klubowe wyposażone m.in. w telewizor i komputer, pomieszczenie dla odpoczynku z miejscami leżącymi oraz sala, w której będzie prowadzona rehabilitacja - wyjaśniła Małgorzata Hariasz. - Będzie również łazienka z podziałem dla kobiet i mężczyzn, dostosowana dla osób niepełnosprawnych oraz pomieszczenia dla pielęgniarki, kierownika i pokój socjalny - dodała.

Więcej w 49 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE