Reklama

Jest wyrok sądu dla złodziei którzy okradli sklep przy ulicy Krakowskiej w Kolbuszowej. Jaka kara czeka dwóch nastolatków?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Jest wyrok sądu dla złodziei którzy okradli sklep przy ulicy Krakowskiej w Kolbuszowej. Jaka kara czeka dwóch nastolatków?  - Zdjęcie główne

Jaka kara czeka dwóch nastolatków, którzy napadli na sklep w Kolbuszowej? O tym zadecydował sąd. | foto Archiwum Korso

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Sąd Rejonowy w Kolbuszowej w środę, 15 czerwca wydał wyrok w sprawie napadu na sklep przy ulicy Krakowskiej w Kolbuszowej.

We wtorek, 7 czerwca Prokuratura Rejonowa w Kolbuszowej wysłała akt oskarżenia do sądu przeciwko dwóm mężczyznom, którzy napadli na sklep w Kolbuszowej. Przypomnijmy, że 21 kwietnia do jednego ze sklepów w Kolbuszowej wszedł zamaskowany mężczyzna i trzymając w rękach przedmiot przypominający broń, zażądał od ekspedientki wydania pieniędzy. Następnie zabrał utarg i uciekł.

Na podstawie zgromadzonego materiału funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna, który wtargnął do sklepu, nie działał sam. Z ustaleń policjantów wynika, że w zdarzeniu uczestniczył drugi mężczyzna, z którym wspólnie zaplanowali napad i podzielili się rolami.

- Obydwaj mają po 19 lat, to mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego. Jeden z nich przywiózł drugiego na miejsce, a następnie czekał na niego w samochodzie. W tym czasie drugi 19-latek wtargnął do sklepu z przedmiotem przypominającym broń i zażądał wydania pieniędzy

- przekazała Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik prasowy KPP w Kolbuszowej. 

Funkcjonariusze zabezpieczyli pistolet kulkowy, którym zastraszył ekspedientkę oraz kominiarkę, którą miał na głowie podczas napadu.

Po zgromadzeniu niezbędnego materiału w tej sprawie usłyszeli zarzuty rozboju. Więcej o tym przeczytasz także w artykule: Kolbuszowska prokuratura wysłała do sądu akt oskarżenia dla dwóch mężczyzn którzy napadli na sklep w Kolbuszowej. 

Sąd Rejonowy w Kolbuszowej w środę, 15 czerwca wydał wyrok. Jaka kara czeka dwóch 19-latków? 

Joanna Kwiatkowska-Brandys, szefowa kolbuszowskiej prokuratury przekazała, że obaj mężczyźni otrzymali rok pozbawienia wolności w warunkowym zawieszeniu. Pierwszy, który napadł na sklep, otrzymał warunkowe zawieszenie kary na okres 5 lat. Drugi, który z nim współpracował, otrzymał 4 lata zawieszenia. 

Ponadto obaj będą mieć dozór kuratora, muszą zapłacić zadośćuczynienie na rzecz pokrzywdzonej ekspedientki w wysokości po 1000 zł. Ba tym nie koniec. W wyroku, który zapadł, znalazł się wymóg o zwrocie ukradzionej kwoty, oraz przeproszeniu pokrzywdzonej. 

Ponadto 19-latek, który wtargnął do sklepu, ma obowiązek powstrzymania się od nadużywania alkoholu na okres 5 lat. 

Sąd zastosował nadzwyczajne złagodzenie kary z uwagi na to, że obaj mężczyźni są młodociani oraz złożyli obszerne wyjaśnienia i wyrazili skruchę. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy