Reklama

Jest szansa na remont drogi powiatowej w Woli Raniżowskiej od kościoła w stronę Lipnicy

Opublikowano:
Autor:

Jest szansa na remont drogi powiatowej w Woli Raniżowskiej od kościoła w stronę Lipnicy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Powiat kolbuszowski złożył w tej sprawie wniosek o dofinansowanie. Jeśli się uda, nowy asfalt i chodnik powstaną jeszcze w tym roku.

Nadzwyczajna sesja, podczas której radni gminy Raniżów pochylili się nad tematem udzielenia pomocy finansowej dla powiatu kolbuszowskiego, została zwołana na czwartek, 5 kwietnia.

Jak wyjaśnił Ryszard Rzeszutek, przewodniczący rady gminy, 4 kwietnia wpłynął do niego wniosek o zwołanie obrad w celu przyjęcia uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla powiatu kolbuszowskiego.

- Przyjęcie tej uchwały jest niezbędne dla powiatu kolbuszowskiego, aby złożyć wniosek o udzielenie dotacji celowej z budżetu państwa  z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej z przeznaczeniem na drogę powiatową nr 1204 R w miejscowości Wola Raniżowska - argumentowali w piśmie wnioskodawcy. Wniosek o zwołanie sesji został podpisany przez siedmiu radnych.

 
List od starosty

Z prośbą o podjęcie stosownej uchwały zwrócił się do raniżowskich władz także starosta, który wystosował w tej sprawie pismo do wójta oraz do wiadomości radnych. Starosta poinformował w nim o możliwości złożenia wniosku o udzielenie dotacji celowej z budżetu państwa w wysokości 80 procent wartości zadania.

- Proponuje się, aby do niniejszego programu przedłożyć zadanie pod nazwą "Przebudowa drogi powiatowej nr 1204 R Majdan Królewski – Kopcie – Raniżów – Głogów w km 18 868 do km 21 978 w miejscowości Wola Raniżowska - wyjaśnił w piśmie starosta Józef Kardyś. Wspomniał też o tym, że koszt remontu drogi powiatowej oraz budowy i remontu istniejącego chodnika, zgodnie z kosztorysem inwestorskim, wynosi nieco ponad 3 mln 868 tys. zł.

Dodał, że czasu  na podjęcie decyzji raniżowscy radni nie mają dużo. - Wniosek o udzielenie dotacji powiat kolbuszowski jest zobowiązany złożyć do wojewody podkarpackiego w terminie do 13 kwietnia 2018 roku. W związku z powyższym prosi się o podjęcie stosownej uchwały zabezpieczającej środki finansowe na powyższe zadanie w wysokości 20 procent wartości zadania, tj. na kwotę 773 tys. 625 zł w terminie do 6 kwietnia 2018 roku - wyjaśnił w "liście"do gminy włodarz powiatu.

 
Trzeba próbować

Po odczytaniu pism szef rady gminy oddał głos radnemu Janowi Puzio, jako jednemu z radnych, który wnioskował o zwołanie nadzwyczajnej sesji. Samorządowiec Puzio poinformował swoich kolegów z rady, że uzyskanie dotacji z tego programu będzie bardzo trudne z uwagi na niewielką kwotę pieniędzy oraz duże zainteresowanie samorządów z powodu bardzo atrakcyjnego finansowania w wysokości 80 procent.

- Starosta kolbuszowski oczywiście deklaruje, że zrobi wszystko, aby wniosek ten uzyskał akceptację Urzędu Wojewódzkiego. Pomimo tego należy próbować, a nie już na starcie podnosić ręce do góry i poddawać się - wyjaśnił radny Jan Puzio.

Dodał też, że budowa chodnika i remont drogi w Woli Raniżowskiej mają pełne poparcie większości radnych. - Grupa radnych, wnosząc projekt powyższej uchwały, podejmuje próbę realizacji oczekiwań mieszkańców Woli Raniżowskiej oraz całej gminy.  Na Woli Raniżowskiej jest potrzeba wybudowania chodnika wraz z remontem drogi - podkreślił.

Więcej w aktualnym Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE