Reklama

Jest szansa na nowy samochód strażacki dla OSP w Widełce

Opublikowano:
Autor:

Jest szansa na nowy samochód strażacki dla OSP w Widełce  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI 400 tys. zł - właśnie taką kwotę zabezpieczyli miejscy radni na zakup średniego samochodu dla strażaków.

Rzutem na taśmę, w projekcie uchwały w sprawie zmian w budżecie, po stronie zwiększenia wydatków, pojawiła się kwota 400 tys. zł.

Właśnie taką sumę, jeszcze w lutym, musieli zabezpieczyć radni miejscy, aby gmina mogła starać się o pozyskanie dofinansowania na zakup lekkiego samochodu dla mundurowych. Skąd taki pośpiech?

- We wtorek (20 lutego - przyp. red.) odbyło się uroczyste włączenie jednostki OSP w Widełce do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. W wydarzeniu tym wzięli udział m.in. pan poseł i pan komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej. I to właśnie w czasie dyskusji podczas tej uroczystości padły deklaracje związane z dużym dofinansowaniem zakupu samochodu średniego dla jednej z jednostek OSP bez wskazania, o jaką jednostkę chodzi, pod warunkiem, że gmina do końca lutego w swoim budżecie zabezpieczy 400 tys. zł - wyjaśnił Stanisław Zuber, skarbnik gminy.

Więcej w aktualnym Korso

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE