Reklama

Jest przetarg na elektryfikację linii kolejowej przez Kolbuszową. W 2021 roku podróż pociągiem z Rzeszowa do Warszawy ma zająć mniej czasu

Opublikowano:
Autor:

Jest przetarg na elektryfikację linii kolejowej przez Kolbuszową. W 2021 roku podróż pociągiem z Rzeszowa do Warszawy ma zająć mniej czasu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na elektryfikację linii kolejowej z Rzeszowa do Ocic przez Kolbuszową.

- Elektryfikacja 67 km trasy pozwoli na skrócenie czasu przejazdu, m.in. dzięki wyeliminowaniu konieczności zmiany lokomotyw elektrycznych na spalinowe - wyjaśnia Dorota Szalacha, z zespołu rzecznika prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Realizacja prac wartych szacunkowo ponad 60 mln zł brutto ma nastąpić w latach 2019 - 2021. Będą one wykonywane w systemie "projektuj i buduj".

Dodatkowo, aby zwiększyć przepustowość linii kolejowej nr 71 i usprawnić ruch, w Majdanie Królewskim powstanie mijanka. To zadanie zaplanowano na 2019 rok.

W efekcie, przejazd pociągiem z Rzeszowa do Warszawy przez Kolbuszową, ma zająć trzy i pół godziny. Elektryfikacja ma także przynieść zmniejszeniem natężenia hałasu oraz ograniczeniem emisji spalin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE