Reklama

Jest odpowiedź wójta w sprawie lustra drogowego

Opublikowano:
Autor:

Jest odpowiedź wójta w sprawie lustra drogowego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wójt gminy Majdan Królewski odpowiedział radnej Marioli Kopeć na interpelację w sprawie bezpieczeństwa na drodze w Brzostowej Górze.

Przypomnijmy, że 11 czerwca Mariola Kopeć napisała swoją pierwszą interpelację do przewodniczącego rady gminy. W swoim piśmie skierowanym do Waldemara Kamińskiego poprosiła o poprawę bezpieczeństwa na drodze w Brzostowej Górze (przysiółek Stawisko) poprzez zamontowanie lustra drogowego na skrzyżowaniu dróg gminnych z drogą Maciągi-Stawisko.

- Widoczność jest tam mocno ograniczona - zauważyła radna. Jak dodała, montaż lustra w tym miejscu zdecydowanie podniesie bezpieczeństwo i komfort korzystania ze skrzyżowania.

Zgodne z przepisami

Do prośby Marioli Kopeć odniósł się na piśmie wójt Jerzy Wilk. Jak zaznaczył włodarz, już na wstępie odpowiedzi, oznakowanie przedmiotowego skrzyżowania dróg gminnych z drogą powiatową nr 123 R w miejscowości Brzostowa Góra jest zgodne z obowiązującymi normami i przepisami prawnymi.

- Projekt stałej organizacji ruchu dla ww. dróg gminnych został opracowany w oparciu o ustawę  z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym oraz poszczególne rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej, a także Ministra Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji - uzasadnił wójt Jerzy Wilk. Dodał, że  ww. dokumentacja techniczna została zatwierdzona przez organ zarządzający ruchem tj. starostę powiatu kolbuszowskiego oraz właściwą komendę policji.

Bezzasadne lustro

Włodarz gminy Majdan Królewski wyjaśnił również, że w maju 2019 roku miała miejsce  coroczna kontrola dróg powiatowych i gminnych i nie wykazała ona żadnych nieprawidłowości w funkcjonowaniu ww. skrzyżowania.

 - W związku z powyższym montaż lustra drogowego na skrzyżowaniu dróg gminnych z drogą powiatową nr 123 R w m. Brzostowa Góra , w opinii gminy Majdan Królewski jako zarządcy drogi, jest bezzasadny - podsumował.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE