Reklama

Reklama

Jest odpowiedź wójta w sprawie lustra drogowego

Opublikowano: ndz, 28 lip 2019 21:15
Autor:

Jest odpowiedź wójta w sprawie lustra drogowego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wójt gminy Majdan Królewski odpowiedział radnej Marioli Kopeć na interpelację w sprawie bezpieczeństwa na drodze w Brzostowej Górze.

Reklama

Przypomnijmy, że 11 czerwca Mariola Kopeć napisała swoją pierwszą interpelację do przewodniczącego rady gminy. W swoim piśmie skierowanym do Waldemara Kamińskiego poprosiła o poprawę bezpieczeństwa na drodze w Brzostowej Górze (przysiółek Stawisko) poprzez zamontowanie lustra drogowego na skrzyżowaniu dróg gminnych z drogą Maciągi-Stawisko.

- Widoczność jest tam mocno ograniczona - zauważyła radna. Jak dodała, montaż lustra w tym miejscu zdecydowanie podniesie bezpieczeństwo i komfort korzystania ze skrzyżowania.

Zgodne z przepisami

Do prośby Marioli Kopeć odniósł się na piśmie wójt Jerzy Wilk. Jak zaznaczył włodarz, już na wstępie odpowiedzi, oznakowanie przedmiotowego skrzyżowania dróg gminnych z drogą powiatową nr 123 R w miejscowości Brzostowa Góra jest zgodne z obowiązującymi normami i przepisami prawnymi.

- Projekt stałej organizacji ruchu dla ww. dróg gminnych został opracowany w oparciu o ustawę  z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym oraz poszczególne rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej, a także Ministra Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji - uzasadnił wójt Jerzy Wilk. Dodał, że  ww. dokumentacja techniczna została zatwierdzona przez organ zarządzający ruchem tj. starostę powiatu kolbuszowskiego oraz właściwą komendę policji.

Bezzasadne lustro

Włodarz gminy Majdan Królewski wyjaśnił również, że w maju 2019 roku miała miejsce  coroczna kontrola dróg powiatowych i gminnych i nie wykazała ona żadnych nieprawidłowości w funkcjonowaniu ww. skrzyżowania.

 - W związku z powyższym montaż lustra drogowego na skrzyżowaniu dróg gminnych z drogą powiatową nr 123 R w m. Brzostowa Góra , w opinii gminy Majdan Królewski jako zarządcy drogi, jest bezzasadny - podsumował.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +1 / -0

  rynek

  A Korso niech zajmie sie tez tym problemem<br class="text-left" style="text-align: left;" />dotyczącym ściek&oacute;w na Rynku w Majdanie Kr&oacute;lewski, nie daleko ok 50 m w lini prostej od UG w Majdanie kr&oacute;lewskim<br class="text-left" style="text-align: left;" /><br class="text-left" style="text-align: left;" />http://www.biuletyn.net/nt-bin/start.asp?podmiot=majdankrolewski/&amp;strona=submenu_aktualnosci.asp&amp;typ=podmenu&amp;menu=259&amp;podmenu=258&amp;str=1&amp;id=685

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  a

  co chceta łod Wilka on jest Pan i wie wsio a ta komisyja to chyba nie wiele widziała bo jak juz postai jakiesi znaki to pozal sie Boże - bez sensu sa znaki, bo chyba nie wszyscy maja prawo jazdy w ty komisyji...

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Kierowca

  Nikt nawet nie powinien kwistionowac zasadności lustra... Tu czy tam... Żałośnie się czyta jak ktoś kilka stowek przedkłada na zdrowie i życie ludzkie. Żałosne!

 • 2 lata temu | ocena +1 / -0

  Turysta z Turystycznej

  Ciekawe co Wilk powie jak ktoś tam będzie miał wypadek.

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Gsvjxuxbdh

  Takie samo lustro jest koniecznoscia w ranizowie. Jadac od ug na osiedle skotnia. Ale wszyscy maja na to wyj....ne.