Reklama

Jedyna gmina w powiecie bez podwyżek za śmieci. Dlaczego?

Opublikowano: czw, 6 lut 2020 12:00
Autor:

Jedyna gmina w powiecie bez podwyżek za śmieci. Dlaczego?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Cmolas jest jedyną gminą w powiecie kolbuszowskim, której nie dotknęły podwyżki cen za śmieci.

Cmolaski urząd podpisał umowę z firmą "Zieliński" na dwa lata, na 2019 i 2020 rok. Radni gminy dopiero pod koniec tego roku będą musieli ustalić i przegłosować nowe stawki. Na chwilę obecną nie można jednak mówić o podwyżkach.

Mimo to niektórzy mieszkańcy już zaczęli obawiać się wyższych cen za odbiór od nich śmieci. - W związku z pytaniami ze strony mieszkańców wracam ponownie do tematu odbioru odpadów komunalnych na terenie gminy, a dokładne do wysokości opłat - pisze Bernadetta Wolak-Posłuszny, radna na swoim profilu na Facebooku.

Bez zmian

Radna Wolak-Posłuszny wyjaśnia, że znowelizowana w lipcu 2019 r. ustawa o utrzymaniu porządku i czystości w gminach, dopuszcza 12-miesięczny okres przejściowy oraz zakończenie trwających umów na odbiór odpadów. - Czekamy więc na rozwój sytuacji i ewentualne rozporządzenia w tym zakresie - nadmienia.

Jak czytamy na profilu przedstawicielki mieszkańców, zmiany w cenach na pewno szykują się nam od 2021 r. - Póki co miejmy nadzieję, że do obowiązującej umowy na odbiór odpadów, zastosowanie znajdą przepisy ustawy o zamówieniach publicznych. Co za tym idzie, wejście w życie znowelizowanej ustawy przesunięte zostanie w naszym przypadku do zakończenia obecnie obowiązującej umowy - przypuszcza Bernadetta Wolak-Posłuszny.

Jak dodaje radna, w związku z powyższym opłaty za śmieci w 2020 roku, na chwilę obecną mieszkańcy uiszczają w dotychczasowych kwotach. - Jeżeli będą zmiany w tym zakresie, będę na bieżąco informowała - zapewnia.

Odstąpienie od umowy

Jak informuje jedna z pracownic Urzędu Gminy Cmolas, wykonawca może odstąpić od umowy, ale wiązałoby się to z karami finansowymi. Musiałby on również podać powód swojej decyzji. Jak podkreśla cmolaski urząd, nie wpłynęło do nich żadne pismo dotyczące rozwiązania umowy na odbiór śmieci, tak więc mieszkańcy mogą być spokojni o stawki.

Na chwilę obecną mieszkańcy gminy Cmolas mają najniższe w całym powiecie opłaty za odbiór nieczystości. 
Termin realizacji zamówienia, czyli odbiór śmieci od mieszkańców gminy Cmolas, obowiązuje od 01 stycznia 2019 r. do 31 grudnia 2020 r.
Stawki miesięczne za odbiór odpadów komunalnych od osób indywidualnych w gminie Cmolas wynoszą:
Za zbieranie w sposób selektywny:
od 1 osoby – 7zł
od 2 osób – 14zł
od 3 osób – 21zł
od 4 osób – 28zł
od 5 i więcej osób – 35zł

Za zbieranie w sposób nieselektywny:
od 1 osoby – 28zł
od 2 osób – 56zł
od 3 osób – 84zł
od 4 osób – 112zł
od 5 i więcej osób – 140zł

Stawki obowiązują od początku 2019 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.