Reklama

Jednogłośnie zdecydowali o pożyczkach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Jednogłośnie zdecydowali o pożyczkach - Zdjęcie główne

Na potrzebne inwestycje gmina Raniżów zaciągnie pożyczkę. | foto Archiwum Korso

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkańcy gminy doczekają się remontu dwóch dróg. Na ten cel raniżowski urząd zaciągnie ponad 260 tysięcy złotych zobowiązania.

Radni z gminy Raniżów jednogłośnie przegłosowali dwie bliźniacze uchwały dotyczące remontu traktów.

Zobowiązanie ponad budżet 2020 roku ma pokryć przebudowę drogi gminnej w Zielonce oraz drogi gminnej w Korczowiskach.

Na pierwsze zadanie gmina zaciągnie 135 090,90 zł. Natomiast na drugie prawie 140 tys. zł. Obie drogi mają być współfinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych. Spłata zobowiązań nastąpić ma w 2021 roku. Źródłem pokrycia będą dochody własne gminy z tytułu podatku od nieruchomości osób prawnych pozyskane w 2021 roku oraz pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych. - Skoro mamy dofinansowanie i skoro chcemy robić drogi, a chcemy, dlatego, żeby wójt mógł podpiąć umowę i przystąpić do realizacji, musimy to przegłosować - mówił Bronisław Pruś, radny.  - Należy się cieszyć, że otrzymujemy pieniądze na te drogi - zaznaczył rajca.

Wszyscy radni jednogłośnie przegłosowali obie uchwały.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy