Reklama

Jednego dnia zginęło dwóch mężczyzn. Ile mieli lat?

Opublikowano:
Autor:

Jednego dnia zginęło dwóch mężczyzn. Ile mieli lat?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wracamy do tragicznego piątku (30 października) na podkarpackiej "dziewiątce". Co policyjne statystyki mówią o wieku uczestników wypadków?

Kilkadziesiąt minut po północy, między Widełką a Głogowem Małopolski, kierujący bmw zderzył się z dwoma mercedesami. Do wypadku doszło na zakręcie.

Kierowca bmw, który jechał w stronę Kolbuszowej, stracił panowanie nad pojazdem. Następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z mercedesem sprinterem na kolbuszowskich numerach rejestracyjnych. 

Następnie bmw zderzyło się jeszcze z drugim mercedesem jadącym z lawetą. W wyniku wypadku 19-letni kierowca bmw, mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, poniósł śmierć. 23-letni kierujący mercedesem z lawetą doznał obrażeń i trafił do szpitala. 

 


ZOBACZ TAKŻE:


 

Tego samego dnia, w Cmolasie, około godz. 10.30 doszło do drugiego, tragicznego wypadku. 

Starszy mężczyzna, kierujący fiatem 126p, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z samochodem ciężarowym marki Scania. 

- W wyniku doznanych obrażeń, śmierć poniósł 93-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego

- informowała podkarpacka policja. 

Z danych policji wynika, że w Polsce, w 2019 roku, sprawcami wypadków najczęściej byli mężczyźni kierujący pojazdami, którzy spowodowali 73,1 proc., natomiast kobiety spowodowały 22,9 proc. wypadków.

- Szczególną uwagę należy zwrócić na grupę tzw. „młodych kierowców” w wieku 18-24 lat, charakteryzującą się najwyższym wskaźnikiem liczby wypadków na 10 tys. populacji.

W 2019 r. byli oni sprawcami 4 910 wypadków (18,5 proc. wypadków powstałych z winy kierujących), zginęły w nich 462 osoby, a 6 409 zostało rannych

- informuje policja. 

Przyczyną 37,6 proc. wypadków, które spowodowali młodzi kierowcy, było „niedostosowanie prędkości do warunków ruchu”, a o ich ciężkości świadczy 53,2 proc. zabitych w wypadkach przez nich spowodowanych.

- Jest to grupa osób, którą cechuje brak doświadczenia i umiejętności w kierowaniu pojazdami i jednocześnie duża skłonność do brawury i ryzyka

- zaznaczają funkcjonariusze. 

Sprawcy wypadków w 2019 roku w Polsce według wieku:

  • 15- 17 - 276
  • 18 - 24 - 4910
  • 25 - 39 - 8326
  • 40 - 59 - 7142
  • 60 plus - 5565
 


 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE