Reklama

Jedenastu kandydatów na siedem wolnych miejsc - tak w skrócie można opisać rywalizację o stanowiska sołtysów w gminie Majdan Królewski

Opublikowano: sob, 2 lut 2019 14:00
Autor:

Jedenastu kandydatów na siedem wolnych miejsc - tak w skrócie można opisać rywalizację o stanowiska sołtysów w gminie Majdan Królewski - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W której miejscowości na gospodarza wsi zgłosiło się aż czterech kandydatów?

Zmian na stanowisku sołtysa najprawdopodobniej nie będzie w Majdanie Królewskim, Hucie Komorowskiej, Krzatce i Woli Rusinowskiej. Powód? Swoje kandydatury zgłosili tylko obecni sołtysi.  Mowa o Elżbiecie Wolan, Henryku Hałce, Stanisławie Kopciu i Ryszardzie Deptuchu, którzy w wyborach na sołtysa swojej miejscowości nie będą mieć żadnych konkurentów. To, że ta czwórka gospodarzy na sołtysów zostanie wybrana ponownie, nie jest jednak na sto procent pewne. W przypadku, gdy w danej miejscowości zgłosił się tylko jeden kandydat, mieszkańcy będą mogli bowiem oddać na nich głos albo na "tak", albo na "nie".

Niewiadoma w Rusinowie

Pełnienia funkcji sołtysa nowej kadencji pewien być nie może jeszcze Stanisław Magda, gospodarz Rusinowa, który sołtysuje od ponad pięciu lat. Oprócz niego swoją kandydaturę zgłosiła Ewa Danuta Gołąbek.

Nowa gospodyni

Po wyborach zmieni się na pewno sołtys Brzostowej Góry. Przypomnijmy, że z kandydowania na gospodynię miejscowości zrezygnowała Małgorzata Gil, obecna sołtyska Brzostowej Góry. Jak nam powiedziała, na jej decyzję o rezygnacji z dalszego pełnienia funkcji wpływ miały sprawy rodzinne.

Obecną sołtys zastąpi najprawdopodobniej Irena Krystel, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Brzostowej Górze, która jako jedyna zgłosiła chęć zostania sołtyską miejscowości. Co skłoniło ją do startu w wyborach? 

- Zdecydowałam się kandydować, ponieważ działam w KGW i dzięki temu poznałam wielu mieszkańców, z którymi chciałabym współpracować i ulepszyć nasze życie na Brzostowej Górze - powiedziała nam Irena Krystel. 

Jak dodała, jeśli zostanie wybrana na sołtyskę, wówczas w pierwszej kolejności będzie chciała dokończyć rozpoczęte przez obecną sołtys inwestycje. - Później natomiast będę rozmawiać z mieszkańcami na temat ich potrzeb, a sprawy, które będą mi zgłaszać, będę starała się pomóc rozwiązać - zapewniła.


Więcej w aktualnym numerze Korso.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.