reklama
reklama

Jazz nad Nilem w Kolbuszowej 2024. Coroczny koncert na bulwarach [ZDJĘCIA - WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jazz nad Nilem w Kolbuszowej 2024. Coroczny koncert na bulwarach [ZDJĘCIA - WIDEO] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
33
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WIADOMOŚCINa bulwarach w Kolbuszowej w sobotę (17 sierpnia) odbyło się coroczne, muzyczne wydarzenie - Jazz nad Nilem. Na scenie pojawiło się wiele nazwisk z polskiej sceny jazzowej.
reklama

Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej zorganizował wydarzenie muzyczne pod nazwą „Jazz nad Nilem 2024”, które odbyło się klasycznie na bulwarach w Kolbuszowej. Koncert wystartował o godzinie 16. Wydarzenie to zgromadziło wielbicieli jazzu, którzy mieli okazję posłuchać występów znanych zespołów i muzyków jazzowych.

Zobacz nagranie wideo:

Na scenie pojawiło się wiele nazwisk z polskiej sceny jazzowej, w tym m.in. Leliwa Jazz Band, Margo's Ensemble, Piotr Budniak, Jacek Mielcarek, Krzysztof Ścierański, Kwartet Jorgi i inni, którzy zaprezentowali różnorodne brzmienia jazzowe, od tradycyjnych klasyków, aż po nowoczesne aranżacje.

Muzyka jazzowa to gatunek, który narodził się na początku XX wieku w Stanach Zjednoczonych, głównie w Nowym Orleanie. Charakteryzuje się dużą swobodą interpretacji, improwizacją oraz złożoną rytmiką. W jazzie muzycy często tworzą muzykę "na żywo", czyli improwizują, co oznacza, że kompozycje mogą różnić się za każdym razem, gdy są wykonywane.

reklama

Typowe dla jazzu instrumenty to trąbka, saksofon, fortepian, kontrabas i perkusja. Jazz ma swoje korzenie w muzyce afroamerykańskiej, w tym w bluesie i ragtime. Warto wiedzieć, że jazz odegrał ważną rolę w walce o prawa obywatelskie w USA, ponieważ na scenach jazzowych spotykali się muzycy różnych ras i kultur, łamiąc społeczne bariery.

Ciekawostką jest, że jazz ma wiele podgatunków, takich jak swing, bebop, cool jazz czy jazz fusion, a każdy z nich ma swój unikalny styl. W Polsce jednym z najbardziej znanych przedstawicieli jazzu jest Krzysztof Komeda, który zasłynął m.in. jako kompozytor muzyki filmowej.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama