Reklama

Jan Zuba z tytułem Najlepszego Burmistrza Województwa Podkarpackiego [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej otrzymał tytuł Najlepszego Burmistrza Województwa Podkarpackiego. - Nagroda motywuje nas to do dalszej pracy. Wiemy, że to, co robimy, przynosi efekty i jest potrzebne i ważne - mówi włodarz.

W czwartek (26 maja) w Rzeszowie odbyły się obchody Dnia Samorządu Terytorialnego połączone z galą wręczenia nagród przyznawanych w ramach plebiscytu „Podkarpacka Nagroda Samorządowa 2022”.

Niespodziewana nagroda

W tegorocznej edycji konkursu w kategorii miasta wygrała Kolbuszowa. Tytuł Najlepszego Burmistrza Województwa Podkarpackiego otrzymał Jan Zuba.

- To bardzo miło, że kapituła dostrzegła mierzalne osiągnięcia naszej gminy, w postaci wydatków inwestycyjnych, zrealizowanych inwestycji w różnych sferach życia gminy. To miało swój wyraz w nominacjach w kategoriach przedsiębiorczość, ekologia, senior, czy rozwój edukacji wczesnoszkolnej.

Motywuje nas to do dalszej pracy. Wiemy, że to, co robimy, przynosi efekty i jest potrzebne i ważne. Pozyskujemy kolejne pieniądze, nie ustajemy w naszych wysiłkach, aby wykorzystywać te instrumenty finansowe, które są dostępne na rynku krajowym. Przygotowujemy się do nowej perspektywy finansowej.

W najbliższą środę (8 czerwca) przeprowadzimy konsultacje z różnymi środowiskami, tak aby jak najlepiej przygotować się do pozyskiwania kolejnych funduszy unijnych. Są nowe pomysły, nowe projekty. Teraz jest nacisk na to, aby oprócz rozwijania infrastruktury również fundusze były przekazywane na zagospodarowanie wolnego czasu na podstawie infrastruktury, która powstała i będzie powstawać

- mówi w rozmowie z Korso Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej. 

Szef gminy Kolbuszowa, dodaje, że nie spodziewał się, że to właśnie on będzie laureatem nagrody dla najlepszego burmistrza. Było to dużym zaskoczeniem. - Dostałem informację, że nasza gmina zostanie wyróżniona, ale nie spodziewałem się głównej nagrody - dodaje Jan Zuba. 

Wręczyli nagrodę

Nagroda została przyznana na podstawie wypełnienia ankiet we wszystkich dziedzinach, które były brane pod uwagę. Między innymi zrealizowane inwestycje, nakłady inwestycyjne, nakłady na działania osłonowe. Następnie kapituła po analizie ankiet uznała, że gmina Kolbuszowa wyróżnia się i zasługuje na takie szczególne docenienie. 

Nagrodę w imieniu burmistrza Kolbuszowej z rąk Władysława Ortyla, marszałka Województwa Podkarpackiego odebrał jego zastępca Marek Gil. Nominowani w tej kategorii byli również: Jacek Wiśniewski, prezydent Mielca, Waldemar Ślusarczyk, burmistrz Gminy i Miasta Nisko, Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej oraz Wacław Szkoła, burmistrz gminy Pruchnik.

Ponadto gmina Kolbuszowa otrzymała nominację do nagród dodatkowych w czterech kategoriach: Gmina przyjazna przedsiębiorcom, Samorząd przyjazny rodzinie, Opieka wczesnorozwojowa i senioralna oraz Ekologiczna gmina.

„Podkarpacka Nagroda Samorządowa” to konkurs z tradycją i prestiżem w dziedzinie inicjatyw samorządowych w regionie. Jest skierowana do wszystkich samorządów Podkarpacia, szczebla powiatowego, gminnego i miejskiego. Celem plebiscytu jest między innymi prezentowanie i dokumentowanie osiągnięć lokalnych małych ojczyzn.

Kapituła XXII edycji Konkursu

Podkarpacka Nagroda Samorządowa

1. Ewa Leniart – Wojewoda Podkarpacki

2. Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego

3. Bogdan Rzońca – Poseł do Parlamentu Europejskiego

4. Zdzisław Pupa – Senator RP

5. Mieczysław Golba – Senator RP

6. Piotr Pilch – Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego

7. Mieczysław Bąk – Prezes Zarządu Fundacji „ Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym”

8. Marek Ćwiąkała – Dyrektor Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych

9. Józef Matusz – Dyrektor TVP Rzeszów

10. Przemysław Tejkowski – Prezes Zarządu Polskie Radio Rzeszów

11. Tomasz Czop – Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy

12. Paweł Zając – Kurator Konkursu „PNS”

13. Tadeusz Więcek – autor Konkursu „PNS”

14. Wioletta Rejman – Dyrektor Departamentu Promocji i Współpracy Gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego

15. Janusz Błażej – Prezes Zarządu ZETO – Rzeszów

16. Lucyna Rybak – Dyrektor Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”

17. Jerzy Jęczmienionka – Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej

18. Ryszard Jędruch – Wójt gminy Tryńcza

19. Paweł Baj – Burmistrz Głogowa Małopolskiego

20. Robert Bednarz – Starosta Niżański

21. Wojciech Wdowik – Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Rzeszowie

22. Mariusz Rędaszka – Prezes Zarządu PGE Obrót S.A.

23. Dariusz Tworzydło – Prezes Exacto Sp. z o.o.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy