Reklama

Jan Cebula zachwycił górali

Opublikowano:
Autor:

Jan Cebula zachwycił górali - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolejny występ i kolejny sukces. Jan Cebula tym razem zdobył serca górali i zajął drugie miejsce podczas konkursu „Sabałowe Bajania” w Bukowinie Tatrzańskiej.

Dobra passa skrzypka z Nowej Wsi trwa. Po sukcesach na festiwalach w Kazimierzu Dolnym i  Szczecinie przyszła pora na podbój polskich gór. Jan Cebula wystąpił podczas jubileuszowego, 50. już konkursu „Sabałowe Bajania”, na który od 10 do 14 sierpnia zaprosiła Bukowina Tatrzańska.

W przesłuchaniach przed renomowanym jury wzięło udział ponad 50 muzyków wyłonionych w regionalnych konkursach. Jan Cebula pokonał konkurentów i w ostatecznej klasyfikacji zajął drugie miejsce w kategorii instrumentalistów. - Wrażliwa gra, będąca emanacją jego osobowości artystycznej, zachwyciła bukowiańskich jurorów – tak werdykt jury tłumaczą pracownicy kolbuszowskiego MDK i dodają: - Muzykanta i jego kapelę polecamy wszystkich, których interesuje prawdziwa, ludowa muzyka w wykonaniu autentycznego skrzypka samouka. Tak jak on weselnych oberków nie gra już nikt.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE