Reklama

Jakie ulice w Kolbuszowej zostaną wyremontowane w tym roku?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Jakie ulice w Kolbuszowej zostaną wyremontowane w tym roku? - Zdjęcie główne

foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W 2021 roku rozpoczną się prace przy polepszeniu traktów w mieście. Jak wygląda harmonogram działań?

Mieszkańcy miasta z pewnością nie mogą doczekać się rozpoczęcia prac budowlanych. Wielu z nich narzeka na tragiczny stan ulic. Jest jednak nadzieja, że niedługo zapomną o tym, jak wyglądały trakty i będą się cieszyć nową infrastrukturą. 

- W tym roku rozpoczną się prace polegające na poprawie stanu infrastruktury kanalizacyjnej i komunikacyjnej w przemysłowej części Kolbuszowej. Zakres realizowanych inwestycji będzie obejmował obszar ulic Rzeszowskiej, Kolejowej, Towarowej, Handlowej i Wiktora

- czytamy w informacji na stronie magistratu. 

W rejonie zlewni ul. Rzeszowskiej przebudowana zostanie sieć kanalizacji ogólnospławnej na system kanalizacji rozdzielczej wraz z odtworzeniem nawierzchni dróg. W  ramach projektu do nowej sieci kanalizacyjnej podłączonych zostanie około 50 gospodarstw domowych oraz 58 firm korzystających dotychczas z kanalizacji ogólnospławnej lub w ogóle niepodłączonych do sieci kanalizacyjnej.

- Przeprowadzone inwestycje pozwolą na stworzenie korzystnych warunków prowadzenia działalności gospodarczej oraz pozytywnie wpłyną na stan środowiska naturalnego

- zapewniają urzędnicy.

Przedsięwzięcie rozpocznie się od ul. Handlowej. Prace będą obejmowały między innymi remont nawierzchni asfaltowej jezdni, przebudowę miejsc parkingowych, zjazdów i chodnika, montaż oświetlenia ulicznego oraz wspomnianą modernizację sieci kanalizacyjnej.

Zadania częściowo finansowane będą z pozyskanych funduszy w wysokości 5 mln zł z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy