Reklama

Ulice miasta czeka przebudowa. Która będzie pierwsza?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Ulice miasta czeka przebudowa. Która będzie pierwsza?  - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ulice miasta czeka w niedalekiej przyszłości przebudowa. Co planuje magistrat?

Michał Karkut, radny miejski, prosił szefa gminy o to, aby jak tylko pogoda się ustabilizuje, przeglądnąć stan dróg. - Ulica Wiktora i Handlowa, są tam straszne wyrwy - tłumaczył rajca.  

Podczas sesji Rady Miejskiej w Kolbuszowej (28 stycznia) burmistrz Jan Zuba poinformował o zbliżającym się terminie ogłoszenia przetargów. Będą one dotyczyły ulicy Handlowej i przebudowy kanalizacji w obrębie ulic Kolejowej, Towarowej, Wiktora i Rzeszowskiej. 

- W pierwszej kolejności ul. Handlowa będzie oddzielnym zadaniem, w którym zmieszczone będą wszystkie prace związane z budową kanalizacji sanitarnej, przebudową kanalizacji ogólnospławnej na deszczową - tłumaczył burmistrz Zuba. Zaplanowane prace między innymi będą polegały na zabezpieczeniu infrastruktury podziemnej i przebudowie ulicy w postaci nowej nawierzchni, nowej podbudowy i nowych chodników i miejsc parkingowych.

- Jednocześnie w tym roku chcielibyśmy, aby firma, która wygra przetarg, przystąpiła do przebudowy kanalizacji na ul. Kolejowej - mówił szef gminy. 

Włodarz podczas obrad samorządowców przybliżył nieco plany magistratu. Ulica Kolejowa została zaprojektowana do przebudowy i znajdą się tam nowe miejsca parkingowe, zaprojektowane na odcinku od drogi krajowej w głąb. - Chcemy, aby po przebudowie kanalizacji można było przystąpić do robót drogowych tak, żeby to zadanie było zakończone w przyszłym roku - mówił burmistrz. Również ul. Wiktora będzie przebudowywana. Ona także będzie miała nową nawierzchnię. Na ul. Towarowej jest nowa nawierzchnia, dlatego prace będą prowadzone w obrębie chodników. Zostaną odtworzone ich nawierzchnie.

- Jednocześnie w tym roku zlecamy dokumentację na drugi etap modernizacji ul. Ruczki i brakujący odcinek ul Wiktora, żeby w tym rejonie mieć już wszystkie ulice uporządkowane na przyszłość - wyliczał Jan Zuba.

Jak podkreślił, w budżecie miasta są zabezpieczone pieniądze na opracowanie dokumentacji. Mowa o dwóch opracowaniach, w tym roku dokumentacja, a w kolejnych pozyskanie pieniędzy i realizacja zadań. 

- Te nawierzchnie, które mają na tę chwilę nawierzchnię bitumiczną, ul. Wiktora na odcinku między ul. Handlową aż do firmy Piast, w przyszłym roku będą miały nową nawierzchnię, jak również odcinek od ul. Handlowej do drogi krajowej - podsumował włodarz.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy