Reklama

Jakie inwestycje w przyszłym roku? Są wstępne ustalenia

Opublikowano: ndz, 29 lis 2020 14:19
Autor:

Jakie inwestycje w przyszłym roku? Są wstępne ustalenia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gminy opracowały prowizoria budżetowe na 2021 rok. Jakie inwestycje i wydatki są w planie w przypadku majdańskiej gminy? Projekt budżetowy trafić ma do oceny radnych. To oni zadecydują, jakie inwestycje ostatecznie będą realizowane w przyszłym roku.

Zakłada się, że w przyszłym roku gmina Majdan Królewski będzie mieć dochody w kwocie łącznej 45 904 722 zł. Natomiast wydatki szacuje się na kwotę 50 494 722 zł. Oznacza to deficyt w wysokości 4 milionów i 590 tys. zł. Pokryty on będzie nadwyżkami z niewykorzystanych pieniędzy gminnych.

Drogi w remoncie

Gmina zamierza przeznaczyć półtora miliona złotych na przebudowę drogi powiatowej relacji Mielec - Rzochów - Przyłęk - Ostrowy Tuszowskie - Potrąba w Komorowie. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Ireną Krystel, sołtysem Komorowa. Jak szefowa wsi zaznaczyła, ta inwestycja jest niezwykle potrzebna, ponieważ droga jest  w kiepskim stanie, a przejeżdża nią sporo samochodów. Przedstawicielka mieszkańców poinformowała nas również, że przy tej drodze powstanie także chodnik dla pieszych po jednej stronie.

Prace przy drogach gminnych mają pochłonąć ponad 4 i pół miliona złotych. Na remonty dróg zakłada się odłożenie 900 tysięcy złotych. W planach jest między innymi remont drogi gminnej "Osiczyny - Buda Tuszowska".


Ważne inwestycje

Huta Komorowska zyska nową drogę gminną o nazwie "Żwirownia - Sumarówka". Natomiast w Komorowie planowana jest rozbudowa traktu gminnego "Ciułak - Podmurynia" jako połączenie z krajową dziewiątką. Gmina planuje także rozbudować drogę "Drozdów-Rębisze-Wieś" w Krzątce.

Dodatkowo

Na tym inwestycji nie koniec. Prócz prac przy drogach w gminie planowany jest także zakup gruntu pod parking do placu targowego w Majdanie Królewskim. O tym rozmawialiśmy z Elżbietą Wolan, sołtysem Majdanu Królewskiego. Jak szefowa wsi zaznaczyła, obecne miejsce parkingowe jest zbyt małe i potrzeba większej przestrzeni.

 Gmina chce również wyremontować podjazd dla niepełnosprawnych przy Urzędzie Gminy w Majdanie. Szefowa sołectwa zaznaczyła, że obecny podjazd jest w dobrym stanie, jednakże jest zbyt kręty. 

Lampy uliczne we wszystkich miejscowościach gminy mają być unowocześnione i energooszczędne. W Woli Rusinowskiej ma powstać oświetlenie parkingu kościelnego oraz drogi do cmentarza. Gmina zakupi także pojazd specjalny z kosiarką do rowów, a także z wysięgiem do obcinania krzewów i drzew na terenie gminnym. Cena tej inwestycji to milion trzysta tysięcy złotych.

- W PLANIE TEŻ MIĘDZY INNYMI -
* Rozbudowa drogi gminnej w Hucie Komorowskiej "Koło Kościoła" na dwóch odcinkach
*Rozbudowa drogi gminnej w Rusinowie "Stawisko-Gadka" przez wieś
* Rozbudowa drogi gminnej połączenia ul. Witosa i Górskiej z Kopernika w Majdanie Królewskim
*Rozbudowa drogi gminnej "Osada-Obarówka" w Hucie Komorowskiej na odcinku ok. 0.43 km z przebudową przepustu na potoku Korzeń
* Budowa odwodnienia ul. Słowackiego i Mickiewicza w Majdanie
* Opracowanie dokumentacji do budowy farmy fotowoltaicznej do 3MW w Krzątce
- Przebudowa drogi wewnętrznej w Komorowie( koło Achtyla do 0,35 km)
- Budowa drogi gminnej w Komorowie do Stygi do 0,27 km
* Rozbudowa/przebudowa drogi gminnej w Krzątce na odcinku około 0,70km k. byłego SKR i stary gościeniec do Golów)
* Przebudowa drogi transportu rolnego w Woli Rusinowskiej na działkach 538 o dł. około 0,75 km o nawierzchni z tłucznia kamiennego
*Opracowanie dokumentacji projektowej na budowę, rozbudowę i przebudowę dróg gminnych, to jest:
a) budowa drogi na działce nr ewid. 1334 w Majdanie Królewskim
b) rozbudowa drogi gminnej „Ciułak – Podmurynia” w Majdanie Królewskim jako połączenie z DK 9
c) rozbudowa drogi „Osada – Dołek” w Hucie Komorowskiej
d) rozbudowa drogi „Brzostowa Góra – Rościuszek”
e) budowa drogi gminnej w Hucie Komorowskiej „Żwirownia – Sumarówka”
f) rozbudowa drogi gminnej „Drozdów – Rębisze – Wieś w Krzątce” na odcinku ok. 0,98 km

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.