Reklama

Jak radzi sobie najmniejsza gmina w powiecie kolbuszowskim w czasie epidemii?

Opublikowano: pon, 6 kwi 2020 08:22
Autor:

Jak radzi sobie najmniejsza gmina w powiecie kolbuszowskim w czasie epidemii? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Przez obecną sytuację spowodowaną przez koronawirusa m.in. urzędy musiały zmienić swój harmonogram prac.

W rozmowie z Korso szefowa gmina Niwiska zaznaczyła, że na tę chwilę wiele jest niewiadomych.

Co dalej?

 - Nie znamy danych po budżecie państwa, wiemy, że skutki będą po stronie dochodów ( udział w podatkach) - powiedziała Wróbel. Brak danych o ostatecznych subwencjach, które są formą zasilania polskich jednostek samorządu terytorialnego z budżetu państwa, stawia gminy pod znakiem zapytania. 

Jak nadmienia szefowa gminy, mieszkańcy zachowują się odpowiedzialnie i do urzędu nie przychodzą. - Myślę, że skutki będą też u przedsiębiorców na gminie i będą wpływać podania o odroczenia, umorzenia podatków - powiedziała w rozmowie z nami Elżbieta Wróbel. 

Samorząd w Niwiskach działa w ograniczonym zakresie. Ograniczono tam maksymalnie spotkania osobiste. Wszyscy mogą większość problemów czy spraw załatwić poprzez telefon.

Ile się da

Co zatem z bieżącymi i nadchodzącymi inwestycjami? - Te zadania, w których są możliwości, zostają realizowane - usłyszeliśmy w odpowiedzi. Postępowania przetargowe toczą się, maksymalnie jak tylko się da poprzez drogę elektroniczną. Obrady rady i prace komisji samorządowców gminnych zostały zawieszone. 

Na terenie gminy Niwiska zostały przygotowane dwa miejsce na kwarantannę zbiorową. Zapytaliśmy, czy mieszkańcom w okresie pandemii czegoś brakuje? - To pytanie powinno zostać skierowane do mieszkańców - odpowiedziała wójt -  Ale myślę, że strach i kwarantanna mają wpływ na samopoczucie ludzi i nie napawają optymizmem - dodała Elżbieta Wróbel. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +2 / -1

  Marko

  Juz zjechali część już po kwarantannie

 • 2 lata temu | ocena +2 / -1

  Maciej

  Paryz wraca bedzie problem

 • 2 lata temu | ocena +2 / -1

  Jozek

  Ci z Francji zjada I sie zacznie.