Reklama

Jak przebiegły pierwsze weekendy na kąpielisku nad Wilczą Wolą? [FOTO]

Opublikowano: sob, 18 lip 2020 07:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Otwarty teren do kąpieli przyciągnął w weekend sporo osób. Pogoda dopisała.

Kąpielisko nad Wilczą Wolą ma wymiary około 25 na 25 metrów. Na tym terenie, w pierwszy tydzień otwarcia, w wodzie momentami było ćwierć tysiąca osób. 

Pod kontrolą
Nad bezpieczeństwem czuwają: starszy ratownik wodny Adam Lubera oraz ratownik wodny Patryk Michnal. Odnotowali oni sporo działań prewencyjnych w postaci upominania wypoczywających, by nie oddalali się od kąpieliska. Duża część osób wypływała poza odznaczony teren. Niektórzy skakali z kajaków do wody, co jest zabronione. Prócz tego ratownicy opatrywali drobne zranienia wczasowiczów.

Tego trzeba
 Na terenie jeziora dostępne są sprzęty do pływania, które funduje gmina Dzikowiec. Również ratownicy dysponują sprzętem prywatnym, który użyczają.

W rozmowie z ratownikiem Adamem dowiedzieliśmy się o potrzebach kąpieliska.

- Przydałby się budynek do udzielania pierwszej pomocy i chowania sprzętu, który od wielu lat gromadzimy i który jest o coraz większej wartości. Chodzi tu np. o sprzęt pływający typu deska ratownicza, ortopedyczna itp. Bardzo potrzebną rzeczą dla ratowników jest też łódź motorowa. Dzięki niej można szybciej dopłynąć do osób, które znajdują się w niebezpieczeństwie. W tym roku Jezioro Tarnobrzeskie jest zamknięte, więc mamy o wiele więcej wczasowiczów, w związku z tym przydałby się też kolejny ratownik do pomocy - tłumaczy nasz rozmówca. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +3 / -1

    Mieszkaniec WW

    Pływanie w tym syfie, powoduje większe powikłania niż koronawirus XD