Reklama

Interwencje Czytelników. Na ul. Witosa w Kolbuszowej coraz trudniej przejechać. Mężczyzna skarży się, że droga przez wiele lat jest zaniedbana przez miasto

Opublikowano: czw, 24 sty 2019 07:00
Autor:

Interwencje Czytelników. Na ul. Witosa w Kolbuszowej coraz trudniej przejechać. Mężczyzna skarży się, że droga przez wiele lat jest zaniedbana przez miasto - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Stan ul. Witosa pozostawia wiele do życzenia. - To, co w tej chwili widać, to jest tragedia i tak jest już któryś rok z kolei bez żadnej poprawy, po prostu tu się nie da jeździć - pisze do nas Czytelnik.

Do kolbuszowskiego urzędu w trakcie roku nie docierały skargi od mieszkańców odnośnie stanu drogi, o czym dowiadujemy się od pracowników magistratu. - Ze strony urzędu również monitorowaliśmy cyklicznie stan tej drogi - wyjaśnia Andrzej Selwa, z promocji gminy.

Mieszkaniec Kolbuszowej nie może się nie zgodzić z faktem, że na drogę nawożony był tłuczeń, który utwardzany był walcem. Jednak zdawało to egzamin do pierwszych opadów deszczu, później wszystko zostaje zmyte.

- Prosiliśmy burmistrza o remont tej drogi, chodząc do gminy kilka razy w roku przez 10 lat. Przez ten czas były tylko obiecanki i oprócz tego, że raz w roku były zasypywane dziury, co dawało trochę lepszy efekt do pierwszego deszczu, to nic się nie działo - tłumaczy mężczyzna.

Dodatkowo kiedy jest nawożony tłuczeń, droga przewyższa plac posesji. Doprowadza to do sytuacji, kiedy posesje i piwnice są notorycznie zalewane. Wtedy to interweniuje straż, która wypompowuje wodę.

- Latem na drodze jest straszny kurz, przez który nie można otworzyć okna, a co dopiero wywiesić prania - wyjaśnia w rozmowie mężczyzna i dodaje: - Zimą znowu jest tam bardzo ślisko.

Były plany

Z informacji uzyskanych z urzędu miejskiego wynika, że pod koniec 2011 roku zlecono opracowanie dokumentacji na modernizację tej ulicy wraz z przebudową włączenia ul. Witosa do ul. Piłsudskiego w Kolbuszowej. Jest ona odcinkiem drogi wojewódzkiej 987 Kolbuszowa – Sędziszów.

 Prace projektowe zakończyły się w 2013 roku. Czas kiedy inne organy wydawały decyzje administracyjne, znacznie wydłużył czas realizacji inwestycji. Zakres tej dokumentacji obejmuje nie tylko branżę drogową, ale również elektryczną, sanitarną i teletechniczną. Operatorzy sieci teletechnicznych mieli okres pół roku na zajęcie stanowiska w sprawie konieczności budowy kanału teletechnicznego.

 Na podstawie uzyskanego w czerwcu 2014 roku pozwolenia na budowę, na przebudowę linii elektroenergetycznej niskiego napięcia, w 2016 roku przebudowana została linia energetyczna w obrębie pasa drogowego drogi wojewódzkiej i ul. Kilińskiego. Słup elektryczny został przesunięty, co było warunkiem wykonanie włączenia ul. Witosa.

- Gmina zbywa nas, obiecując, że już niedługo będzie asfalt i tak za każdym razem, jak tam jesteśmy. Wciąż jednak go nie ma - mówi mężczyzna.


Więcej w aktualnym numerze Korso.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 lata temu | ocena +0 / -0

  jadzia

  Zawsze można sobie przejść i po problemie.W mieście jest dużo gorszych ulic i co jakoś mieszkańcy żyją to i wy przestańcie bo tragedii nie ma.

 • 3 lata temu | ocena +0 / -0

  Mieszkaniec Kolbuszowej

  Droga jest w stanie fatalnym i na dodatek NIE MOŻNA przejechać z początku na jej koniec ponieważ pośrodku po prostu jej nie ma.... brak słów...

 • 3 lata temu | ocena +0 / -0

  kaziu

  I znowu literówka nie ""Interwncje" a interwencje.

 • 3 lata temu | ocena +0 / -0

  l0l

  Straszna mi to ulica jeszcze chodniki wam wybudować i podjazdy zrobić,Cały rok wam żle.w lecie sucho,zimą ślisko -tragedia a 5 chałp stoi.