Reklama

Pozwoliła przejechać się koleżance samochodem. 16-latka nie wiedziała jak zahamować, wjechała w budynek przy ul. Wolskiej w Kolbuszowej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Pozwoliła przejechać się koleżance samochodem. 16-latka nie wiedziała jak zahamować, wjechała w budynek przy ul. Wolskiej w Kolbuszowej - Zdjęcie główne

Uszkodzony samochód i elewacja budynku, to konsekwencje nieodpowiedzialnej przysługi koleżeńskiej jaką wyświadczyła 19-latka swojej młodszej koleżance. | foto pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na kolbuszowskiej policji zakończyła się próba nauczenia koleżanki prowadzić samochód. 16-latka wjechała w budynek przy ul. Wolskiej w Kolbuszowej.

W piątek (5 sierpnia) wieczorem policjanci interweniowali na ul. Wolskiej w Kolbuszowej w związku ze zgłoszeniem dotyczącym uszkodzenia budynku przez kierującą seatem. Na miejscu zgłoszenia policjanci zastali dwie kobiety, 19 i 16-latkę.

Uszkodzenia po uderzeniu autem w budynek.

- 19-letnia mieszkanka powiatu ropczycko sędziszowskiego oświadczyła, że młodsza koleżanka poprosiła ją, aby dała się jej przejechać i nauczyła ją kierować samochodem. Młodsza potwierdziła, że chciała się nauczyć jeździć, ale nie wiedziała, jak zahamować i wjechała w budynek uszkadzając seata i elewację. Obydwie kobiety były trzeźwe

- poinformowała Jolanta Skubisz-Tęcza, z KPP w Kolbuszowej. Z uwagi na uszkodzenia samochodu, policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Nieletnią mieszkankę powiatu kolbuszowskiego odebrali opiekunowie. 16-latka wjechała w budynek fundacji na rzecz kultury fizycznej i sportu. 

 

Okoliczności zdarzenia wyjaśniają kolbuszowscy policjanci.

Policjanci przypominają, że zgodnie z  kodeksem wykroczeń - właściciel, posiadacz, użytkownik lub prowadzący pojazd, który na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu dopuszcza do prowadzenia pojazdu osobę niemającą wymaganych uprawnień, podlega karze grzywny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy