Reklama

Ile zarobi rachmistrz? Termin zgłoszeń przedłużony. Do kiedy?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fot. UM Kolbuszowa

Ile zarobi rachmistrz? Termin zgłoszeń przedłużony. Do kiedy? - Zdjęcie główne

foto Fot. UM Kolbuszowa

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Trwają prace organizacyjne i przygotowawcze do Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Spis będzie przeprowadzony w okresie od 1 kwietnia do 30 czerwca tego roku, według stanu na 30 marca 2021 r.

- Po raz pierwszy w historii polskiej statystyki publicznej samospis internetowy będzie obowiązkowy. Oczywiście jeśli ktoś (np. ze względu na zaawansowany wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność) nie będzie się w stanie samospisać, pomogą mu w tym rachmistrze bezpośrednio i telefonicznie

- informuje Główny Urząd Statystyczny.

W ramach przygotowań do spisu w najbliższym czasie powołane zostaną w gminach biura spisowe oraz ogłoszony zostanie nabór na rachmistrzów spisowych.
Ile zarobi rachmistrz za przeprowadzenie wpisu?

To będzie zależeć od formy zebrania informacji. Za każdy wywiad bezpośredni z osobą spisywaną będzie to 7 zł brutto a za przeprowadzony wywiad telefoniczny - 4 zł brutto.

O funkcję rachmistrza będzie się mogła starać osoba, która:

  • jest pełnoletnia   
  • cieszy się nieposzlakowaną opinią   
  • posiada co najmniej średnie wykształcenie   
  • posługuje się językiem polskim w mowie i w piśmie   
  • nie była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
Pierwotny termin składania ofert  na rachmistrzów spisowych minął 9 lutego 2021 r. Przedłużono go jednak do wtorku, 16 lutego.

Oferty możemy złożyć osobiście w siedzibach poszczególnych urzędów miast i gmin  lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na skrzynkę e-mailową danego urzędu, platformy ePUAP albo operatora pocztowego (w tym m.in. Poczty Polskiej, firm kurierskich).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy