Reklama

Historia opowiedziana pocztówkami

Opublikowano:
Autor:

Historia opowiedziana pocztówkami - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - Chcę, żeby ta książka dotarła do dzieci emigrantów, które niekoniecznie pamiętają, że są z Kolbuszowej albo się Kolbuszowej wstydzą - mówi Andrzej Wesołowski, autor książki "Kolbuszowska pocztówka".

Pomysł na publikację zrodził się 3-4 lata temu. Ostatecznie książka, a raczej bogato ilustrowany album powstał w tym roku. - Książkę napisałem w ciągu dwóch tygodni. Syn pomagał mi w elektronicznej oprawie - mówi autor, który jednocześnie przyznaje, że dużą trudnością było dla niego pisanie tekstów do publikacji. Chciałem, aby ten materiał był bardzo prosto napisany. Nie chciałem go unaukowiać. Zależało mi na bardzo prostym przekazie - przyznaje Andrzej Wesołowski, pasjonat historii.
 
Naszemu rozmówcy zależy na tym, aby "Kolbuszowska pocztówka" dotarła do dzieci emigrantów. - Niech zobaczą, jak na przestrzeni lat wyglądała Kolbuszowa. Jak się zmieniała. Niech wiedzą, że nie mają się czego wstydzić, że tutaj są ich korzenie - mówi Andrzej Wesołowski.

Więcej w 15 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE