Reklama

Grobonet Kolbuszowa. Znajdź zmarłych na największym cmentarzu w powiecie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Joanna Serafin

Grobonet Kolbuszowa. Znajdź zmarłych na największym cmentarzu w powiecie - Zdjęcie główne

Wyszukiwarka umożliwia w bardzo krótkim czasie odnalezienie miejsca pochowania osoby zmarłej, na cmentarzu parafialnym przy ul. Narutowicza w Kolbuszowej. | foto Fot. Joanna Serafin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zaledwie kilka sekund może zająć nam znalezienie grobu na największym cmentarzu zlokalizowanym w powiecie kolbuszowskim. Wystarczy nam do tego internet oraz imię i nazwisko osoby zmarłej. Później trzeba wejść na stronę Grobonet.

Jest to bardzo proste, a zarazem niezwykle przydatne narzędzie, umożliwiające w bardzo krótkim czasie odnalezienie miejsca pochowania osoby zmarłej, na cmentarzu parafialnym przy ul. Narutowicza w Kolbuszowej. 

Pod adresem: kolbuszowa.artlookgallery.com znajdziemy m.in. mapę kolbuszowskiej nekropolii podzielonej na sektory. Wpisując w wyszukiwarkę imię i nazwisko osoby zmarłej, wyświetla się zdjęcie grobu, w którym osoba ta została pochowana, informacja o dacie urodzenia i zgonu, a także dokładna lokalizacja grobu.

Mapa cmentarza

- Ta strona powstała dla ludzi. Jest wiele osób za granicami kraju, którzy nie mają możliwości przyjechania na groby bliskich np. na Wszystkich Świętych. Dzięki tej stronie mogą nie tylko zobaczyć grób, ale wracając po latach do kraju, mogą również wybrukować sobie mapkę jak do niego dotrzeć 

- mówił nam kilka lat temu ks. Lucjan Szumierz, proboszcz kolbuszowskiej parafii.

Oznaczone kolorami

Mapa cmentarza podzielona jest na sektory. W każdym z nich znajdują się groby oznaczone czterema kolorami: szarym – czyli groby zwykle, niebieskim – groby malutkich dzieci, fioletowym – groby zabytkowe oraz kolorem żółtym zaznaczono miejsca zarezerwowane, w których nich nie został jeszcze pochowany.

Na mapie, kolorem ciemnozielonym oznaczono również strefę ochrony konserwatorskiej. Groby znajdujące się na tym obszarze nie mogą być remontowane bez zgody konserwatora zabytków. 

Zapal wirtualnego znicza

Wyszukiwarka daje internautom nie tylko możliwość znalezienia konkretnego grobu, ale również zapalenia na nim wirtualnego znicza. Ta opcja jest całkowicie darmowa. Zapalając świeczkę, możemy się pod nią podpisać.

- W ten sposób osoby z zagranicy, które nie mają możliwości odwiedzenia grobu np. osoby im bliskiej, zostawiają po sobie znak, że łącza się z rodziną zmarłego w modlitwie

- wyjaśniał proboszcz Kolegiaty. Taki znicz zostaje zapalony na siedem dni. 

Swoje wyszukiwarki grobów mają też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy