Reklama

Skrzyżowanie w Cmolasie zostanie przebudowane. Zobacz jak będzie wyglądało po remoncie [GRAFIKA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Czytelnik

Skrzyżowanie w Cmolasie zostanie przebudowane. Zobacz jak będzie wyglądało po remoncie [GRAFIKA] - Zdjęcie główne

Na skrzyżowaniu w Cmolasie, obok biblioteki dochodziło do wielu stłuczek i kolizji. | foto Czytelnik

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Już w tym roku mieszkańcy mogą spodziewać się remontu skrzyżowania w Cmolasie, obok biblioteki. Wielu kierowców skarży się na ten odcinek drogi, zaznaczając, że jest on niebezpieczny. Już nieraz dochodziło tam do stłuczek i wypadków.

Radni z gminy Cmolas wielokrotnie alarmowali i zwracali uwagę na niebezpieczne skrzyżowanie dróg powiatowych relacji Cmolas-Trzęsówka oraz Cmolas-Jagodnik. Niektórzy mówili nawet o możliwości powstania w tamtym miejscu ronda. Zarząd Dróg Powiatowych w Kolbuszowej, ma jednak inny pomysł na zwiększenie bezpieczeństwa na drodze. Jaki? 

Przebudowa krzyżówki obok biblioteki w Cmolasie 

Eugeniusz Szczebiwilk, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej, poinformował, że powstał już projekt dotyczący przebudowy skrzyżowania. Na czym polegać będzie wspomniana przebudowa? 

Pierwszeństwo na skrzyżowaniu się nie zmieni. Nadal będą je mieć kierowcy jadący w stronę cmentarza (Jagodnika). Droga w kierunku Trzęsówki ma zostać przebudowana. Po remoncie w sposób jednoznaczny stanie się drogą podporządkowaną. Zostanie ona prostopadle dołączona do traktu relacji Cmolas-Jagodnik. Prace ruszyć mają już w tym roku. 

Propozycja ronda w Cmolasie odrzucona 

 Do sprawy odniósł się jakiś czas temu Ryszard Gaweł, radny z Ostrów Tuszowskich. Proponował on, żeby w tamtym miejscu usytuować małe rondo. Wielu mieszkańców także wspominało o tym, że taki pomysł mógłby się sprawdzić. 

Co o pomyśle ronda w tamtym miejscu mówi dyrektor kolbuszowskiego zarządu dróg? Jego zdaniem budowa tego typu skrzyżowania w tamtym miejscu byłaby bezcelowa. 

 Argument za przebudową skrzyżowania 

Jednym z wielu argumentów przemawiających za koniecznością przebudowy krzyżówki jest fakt, że w jej okolicy powstać ma sklep spożywczy liczący ponad 500 metrów kwadratowych. Wybudowany ma zostać pomiędzy drogami powiatowymi relacji Cmolas-Trzęsówka oraz Cmolas-Ostrowy Tuszowskie. Stanąć ma on na działce o powierzchni 35 arów, na wprost cmentarza. O tym przeczytasz w artykule: W Cmolasie powstanie nowy supermarket

Inwestorem, który chce wejść na rynek sprzedaży do Cmolasu, jest sieć sklepów Dino. Końcem kwietnia tego roku sieć sklepów wystąpiła do Wydziału Architektury i Budownictwa w Kolbuszowej z wnioskiem o pozwolenie na budowę. Z pewnością budowa sklepu w tym rejonie zwiększy ruch samochodowy. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy