Reklama

Godzina W. Zapal znicz na kolbuszowskim rynku. Oddaj cześć poległym

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Godzina W. Zapal znicz na kolbuszowskim rynku. Oddaj cześć poległym - Zdjęcie główne

W minionym roku mieszkańcy nie zawiedli i licznie zjawili się na kolbuszowskim rynku.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W niedzielę, 1 sierpnia, o godz. 16.45 przyjdź na kolbuszowski rynek. Zabierz ze sobą dwa znicze, biały i czerwony. Stwórzmy znak Polski Walczącej.

- Kolejny rok z rzędu zapraszamy mieszkańców powiatu kolbuszowskiego na społeczne obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

- zachęca Tomasz Buczek, inicjator wydarzenia. 

Powstania którego decyzja o jego zapoczątkowaniu jest jasno krytykowany przez środowiska narodowe od samego początku. A mimo to, iż narodowcy nie zgadzali się z taką decyzją, to wzięli udział w powstaniu i tworzyli najbitniejsze oddziały. Krytyka decyzji o wybuchu powstania, nie zmienia faktu, że o tak tragicznych wydarzeniach musimy pamiętać a o tych zarówno walczących jak i cywilnych ofiarach mordów niemieckiego okupanta, winniśmy szczególnie zadbać w przestrzeni publicznej. 

- Dlatego zapraszamy na społeczne obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Spotykamy się w niedzielę (1 sierpnia) o 16:45 opodal pomnika żołnierzy i bohaterów na kolbuszowskim rynku, aby zapalić znicze i o godz. 17 w godzinę "W" oddać cześć tym którzy wykonywali swoją żołnierską powinność wobec ojczyzny

- dodaje Tomasz Buczek, mieszkaniec Kolbuszowej Górnej. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy