Reklama

Godzenie w dobre imię Jana Pawła II to walka polityczna. Radni z Kolbuszowej w obronie papieża

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay.com

Godzenie w dobre imię Jana Pawła II to walka polityczna. Radni z Kolbuszowej w obronie papieża - Zdjęcie główne

Radni z gminy Kolbuszowa zagłosują za przyjęciem lub odrzuceniem uchwały w obronie dobrego imienia Jana Pawła II. | foto Pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Członkowie Rady Miejskiej w Kolbuszowej mówią stanowcze NIE zarzutom kierowanym pod adresem Jana Pawła II. - Nie możemy zaakceptować sytuacji, w której imię naszego Wielkiego Rodaka jest wykorzystywane do walki politycznej - podkreślają radni.

Samorządy w całym kraju włączają do porządku obrad punkt dotyczący uchwały w sprawie obrony dobrego imienia Jana Pawła II. Radni nie chcą zgodzić się z doniesieniami, że Karol Wojtyła miał wiedzieć o pedofilii wśród księży, zanim jeszcze został papieżem i że miał pomagać kapłanom w uniknięciu poniesienia konsekwencji. 

Będą głosować


Podczas sesji Rady Miejskiej w Kolbuszowej w czwartek (30 marca) samorządowcy przedyskutują zasadność uchwały. 

W projekcie dokumentu czytamy, że święty Jan Paweł II jest wielkim autorytetem dla Polaków oraz społeczeństwo całego świata. Przyczynił się do upadku komunizmu w Polsce i Europie oraz do zakończenia zimnej wojny. 

Radni podkreślają, że papież, był wielkim orędownikiem poszanowania wolności, zawsze miał w sercu starania o godne miejsce Polski wśród innych narodów. Jego szczególna wrażliwość skierowana była na prawa ludzi pracy i sprawiedliwość społeczną. 

Mieszkańcy bronią


- Nie możemy zaakceptować sytuacji, w której imię naszego Wielkiego Rodaka jest wykorzystywane do walki politycznej. Podstawy tej nie da się wytłumaczyć żadnymi logicznymi względami, jak tylko chęcią ataku na chrześcijańskie podwaliny naszej wspólnoty

- nadmieniają członkowie rady miejskiej. Dodają, że św. Jan Paweł II jest najwybitniejszym Polakiem w historii i jego osoba znajduje szczególne miejsce w sercach mieszkańców naszej gminy. 

- Rada Miejska w Kolbuszowej wyraża swój zdecydowany sprzeciw wobec obrażania dobrego imienia św. Jana Pawła II. Pragniemy podziękować wszystkim mieszkańcom gminy Kolbuszowa, którzy bronią dobrego imienia św. Jana Pawła II i zachęcamy, aby czynili to nadal - podsumowali samorządowcy z gminy Kolbuszowa. 

O wynikach głosowania radnych poinformujemy w kolejnym numerze Korso Kolbuszowskie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy