Reklama

Gmina unieważniła przetarg na rozbudowę i przebudowę części parterowej szkoły w Raniżowie. Dlaczego?

Opublikowano:
Autor:

Gmina unieważniła przetarg na rozbudowę i przebudowę części parterowej szkoły w Raniżowie. Dlaczego? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Przypomnijmy, że gmina Raniżów otrzymała ponad 340 tys. zł dofinansowania na utworzenie samorządowego żłobka. Dotacja z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej została udzielona w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 "MALUCH+".

Placówka zostanie utworzona w budynku Szkoły Podstawowej przy ul. Grunwaldzkiej w Raniżowie.

10 lipca gmina ogłosiła przetarg na to zadanie. Firmy miały czas na złożenie swoich ofert do piątku, 26 lipca.

Jak się okazało, w wyznaczonym terminie nie wpłynęła żadna oferta. Z tego też powodu postępowanie zostało unieważnione. Samorząd ma ogłosić wkrótce nowy przetarg.

W ramach prac przewiduje się prace rozbiórkowe polegające na wyburzeniu kilku ścian działowych i budowie nowych, oddzielających funkcjonalnie przestrzenie.

Usunięta zostanie stara stolarka drzwiowa i okienna oraz zostanie zastąpiona nową. Usunięte zostaną również posadzki i w ich miejsce ułożone nowe warstwy wraz z wykończeniem odpowiednim dla obiektów przeznaczonych na żłobek.

Zdemontowane zostaną istniejące urządzenia sanitarne i zamontowane nowe dostosowane do potrzeb dzieci tam przebywających.

Wymieniona zostanie także cała konstrukcja drewniana dachu włącznie z pokryciem. Prace rozbiórkowe obejmą także drewniany strop, który zostanie zastąpiony nowym.

Zakres robót obejmuje także: wykonanie instalacji c.o. z istniejącej w budynku kotłowni gazowej oraz instalacji wodno-kanalizacyjnej do przebudowanych pomieszczeń higieniczno- sanitarnych.

 W ramach rozbudowy i przebudowy wykonana zostanie nowa instalacja elektryczna. W obiekcie zaprojektowano: oświetlenie podstawowe, oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne, instalację gniazd wtykowych i wypustów zasilających, instalację przeciwporażeniową, instalację połączeń wyrównawczych oraz instalację odgromową.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE