Reklama

Gmina Raniżów. Radny z Mazurów po raz kolejny interweniuje w sprawie drogi do przysiółka Olszowe w Mazurach.

Opublikowano:
Autor:

Gmina Raniżów. Radny z Mazurów po raz kolejny interweniuje w sprawie drogi do przysiółka Olszowe w Mazurach.  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W sprawach różnych głos na sesji 24 maja zabrał Jan Rrzeszutek, radny z Mazurów. - W budżecie gminy na 2018 rok radni zabezpieczyli pieniądze na konkretne drogi gminne. Interesuje mnie dokładnie droga na Olszowe, która jest w bardzo kiepskim stanie - powiedział samorządowiec. - Czy na odcinek, od kościoła w kierunku Olszowe, jest już przygotowana dokumentacja? - dopytywał wójta.

Wywołany do odpowiedzi włodarz  stwierdził, że w tej chwili projektowane są trzy odcinki dróg gminnych. Wśród nich nie ma jednak drogi na Olszowe w Mazurach.

- My zrobiliśmy już bardzo dużo i robimy kolejne odcinki. W tej chwili są projektowane trzy odcinki, a  następne dwa są w przygotowaniu. Problem jest natomiast z wykonawcami - powiedział Władysław Grądziel, wójt gminy Raniżów. -  Jak znajdziemy wykonawcę, to będziemy szli do przodu. Żaden wójt nie pozwoli sobie, żeby nie było gotowych dokumentacji, jeśli są pieniądze i jeśli są na przykład oszczędności.

Samorządowiec z Mazurów dopytywał jednak dalej. - Co mam powiedzieć mieszkańcom Olszowych? Czy ten projekt jest już w przygotowaniu? - zwrócił się do wójta Rzeszutek. - Jeśli chodzi o Mazury jesteśmy na etapie pozyskiwania projektanta - stwierdził wójt.

W tej samej sprawie, przy okazji omawianych zmian budżetowych,  Jan Rzeszutek interweniował na ostatniej sesji (28 czerwca). - Chciałbym znać stan realizacji tej inwestycji i co się w tym temacie dzieje - dopytywał włodarza gminy.

Jak odpowiedział mu wójt, sprawa nie jest tak łatwa, jak mogłaby się wydawać. - Przystąpiliśmy do realizacji projektu. Projekt jest już  w trakcie, ale okazuje się, że ta droga jest w 2/3 położona na terenie gminy Sokołów Małopolski. I ten odcinek, o który państwo wnioskujecie, to warto byłoby sprawdzić i się zainteresować, co macie na swoim terenie, bo pan tam blisko mieszka - powiedział wójt Władysław Grądziel.

 

 

Więcej w aktualnym Korso. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE