Reklama

Gmina Raniżów. Przed nami pierwsze spotkanie z nowymi radnymi

Opublikowano:
Autor:

Gmina Raniżów. Przed nami pierwsze spotkanie z nowymi radnymi  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Z dziewięciu nowych i sześciu dotychczasowych radnych będzie się składać nowa Rada Gminy Raniżów.

W radzie gminy nowej kadencji pozostać udało się jednej z trzech dotychczasowych radnych - kobiet - Barbarze Miazdze z Raniżowa oraz pięciu mężczyznom. Są to: radny Jan Puzio z Raniżowa, radni Bronisław Pruś i Jan Kwaśnik z Woli Raniżowskiej, Stefan Gancarz z Porąb Wolskich oraz Eugeniusz Makusak z Zielonki.

Będą nowi

W nowej roli będzie musiało się odnaleźć z kolei dziewięciu radnych. Karol Ozga i Monika Hajduk-Żyła będą przedstawicielami Raniżowa. Dwóch nowych radnych będzie mieć też Wola Raniżowska, którą reprezentować będą między innymi Ryszard Samojedny i Józef Gil. Całkiem nowe twarze będą reprezentować też Mazury. Na radnych mieszkańcy wybrali tam Annę Puzio i Andrzeja Sondeja. Zmieni się też rajca Staniszewskiego, którym od nowej kadencji będzie Kazimierz Mikołajczyk, obecny sołtys miejscowości. Zmiany czekają też Posuchy, z których na radnego wybrano Romana Olszowego, oraz Korczowiska, gdzie radnym będzie Mariusz Kołodziej.

Poprowadzi najstarszy

Pierwsza sesja rady gminy będzie mieć szczególne znaczenie. Co do zasady, sesja rady gminy  zwoływana jest przez przewodniczącego rady, w  przypadku pierwszej sesji nowej kadencji nie jest to jednak możliwe, gdyż nowy przewodniczący nie został jeszcze wybrany. Ustawa o samorządzie gminnym przewiduje jednak rozwiązanie tej sytuacji i stanowi, że pierwszą sesję nowej rady gminy zwołuje przewodniczący rady poprzedniej kadencji na dzień przypadający w ciągu siedmiu dni po ogłoszeniu zbiorczych wyników wyborów do rad na obszarze całego kraju. Jeżeli jednak pierwsza sesja nie zostanie zwołana, po upływie 7-dniowego terminu, sesję zwołuje komisarz wyborczy na dzień przypadający w ciągu 21 dni po ogłoszeniu zbiorczych wyników wyborów dla całego kraju.

 

Więcej w aktualnym numerze Korso

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE