Reklama

Gmina Raniżów. Potrzebna firma do odbierania z posesji mieszkańców odpadów komunalnych

Opublikowano:
Autor:

Gmina Raniżów. Potrzebna firma do odbierania z posesji mieszkańców odpadów komunalnych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Przedmiot zamówienia obejmował odbieranie i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych z terenu wszystkich nieruchomości położonych na terenie gminy Raniżów, na których zamieszkują mieszkańcy.

 

 

Przez rok

W ramach zamówienia wykonawca, który zostanie wyłoniony w drodze przetargu,  w okresie od 1 stycznia 2019 roku do 31 grudnia 2019 roku, będzie zobowiązany odebrać z posesji mieszkańców niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne. W 120-litrowe pojemniki na te odpady nieruchomości wyposaży gmina.

Z posesji mieszkańców oraz PSZOK-u (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych) firma odbierze także: opakowania z papieru i tektury, opakowania z tworzyw sztucznych, opakowania z metali, metale, opakowania ze szkła, zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne, odpady wielkogabarytowe (stoły, krzesła, szafy, tapczany, łóżka, fotele, dywany, materace, pierzyny, rowery, zabawki dużych rozmiarów), odpady budowlane, gruz, materiały izolacyjne, zużyte opony oraz popiół z gospodarstw domowych.

Tylko do PSZOK-u mieszkańcy będą mogli dostarczyć natomiast: odzież, środki ochrony roślin, odpady kuchenne ulegające biodegradacji, baterie i akumulatory, farby, tusze, farby drukarskie i kleje.

 

Worki w pięciu kolorach

Mieszkańcy będą segregować śmieci w specjalnie przeznaczonych do tego workach w pięciu różnych kolorach. Do worka niebieskiego będą wrzucać papier i tekturę. W żółtym worku będą znajdować się metale i tworzywa sztuczne. Worek zielony  będzie przeznaczony na szkło. W szarym worku mieszkańcy będą segregować drobny gruz i zimny popiół. Worek w kolorze brązowym będzie przeznaczony natomiast na odpady biodegradowalne.

Firma realizująca zadanie przez cały czas trwania umowy zobowiązana będzie do wyposażania nieruchomości w worki  w  liczbie oddanych worków zebranych selektywnie odpadów lub zgodnie z  rzeczywistymi potrzebami mieszkańców.

Trzy kryteria

Firmy zajmujące się odbieraniem i zagospodarowywaniem odpadów komunalnych miały czas na składanie swoich ofert do poniedziałku, 19 listopada . Na ostateczny wybór wykonawcy  będą mieć wpływ trzy kryteria: cena (60 proc.), czas skutecznej interwencji na reklamację (20 proc.) oraz europejski standard emisji spalin pojazdów (20 proc.). O wynikach przetargu poinformujemy na łamach Korso.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE