Reklama

Gmina Raniżów. Oferty, które firmy złożyły w przetargu na odbiór śmieci, nie napawają optymizmem

Opublikowano:
Autor:

Gmina Raniżów. Oferty, które firmy złożyły w przetargu na odbiór śmieci, nie napawają optymizmem  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Znamy oferty, jakie firmy złożyły w drugim już przetargu na odbiór odpadów komunalnych z terenu gminy. Wcale jednak nie napawają one optymizmem.

 

Przypomnijmy, że pierwszy przetarg na odbiór i zagospodarowanie śmieci gmina ogłosiła początkiem listopada. Zgłosiła się wtedy tylko jedna firma. Miejski Zakład Komunalny Sp. z o.o. w Leżajsku, czyli obecny odbiorca śmieci, wycenił swoje usługi na prawie 640 tysięcy złotych. To ponad dwa razy więcej, niż gmina planowała przeznaczyć na ten cel. W związku z tym samorząd unieważnił przetarg, a kilka dni później (27 listopada) ogłosił kolejny.

W czwartek, 6 grudnia, otworzono oferty złożone w drugim przetargu. Tym razem na ogłoszenie gminy odpowiedziało dwóch potencjalnych wykonawców. Firma Dezako z Dębicy wyceniła usługę na 630 tysięcy złotych. Drugi z oferentów - Miejski Zakład  Komunalny w Leżajsku zaproponował, że to samo zadanie wykona za 10 tysięcy więcej (639 tys. 900 zł). Tymczasem gmina zamierza na to zadanie przeznaczyć ponad dwa razy mniej.

Jeśli więc samorząd wybierze po tym przetargu wykonawcę, to na pewno  opłaty za odbiór śmieci wzrosną. Ile dokładnie? Tego na razie nie wiadomo. Do tematu wrócimy za tydzień. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE