Reklama

Gmina Raniżów. Mieszkańcy spotkają się na rodzinnej biesiadzie "Mazurskie Mecyje"

Opublikowano:
Autor:

Gmina Raniżów. Mieszkańcy spotkają się na rodzinnej biesiadzie "Mazurskie Mecyje"  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W najbliższą niedzielę, 16 września, na placu przy remizie OSP Mazury odbędzie się Biesiada Rodzinna pn. "Mazurskie Mecyje".

Impreza rozpocznie się o godz. 14 korowodem wykonawców w towarzystwie Mazurskiej Orkiestry Dętej. Dziecięca Drużyna Pożarnicza wykona pokaz musztry paradnej. Wystąpi też Mazurska Orkiestra Dęta.

Wesołe scenki z życia przedstawią natomiast uczniowie Szkoły Podstawowej im. gen. Kwiatkowskiego w Mazurach. Na mazurskiej scenie wystąpi też  Zespół Pieśni i Tańca "LESIAKI", Zespół Pieśni i Tańca "Wolanie", Zespół Obrzędowy "Mazurzanie". Dzieci i młodzież z gminy Raniżów zaprezentują również blok muzyczno-taneczny.

W ramach imprezy Mazury będą gościć rapera Patryka Kaczora. Gwiazdą imprezy będzie grupa Jan Wojdak Show i Wawele. Wieczorem rozpocznie się natomiast zabawa taneczna z zespołem Cebula Band.

Biesiadzie będą towarzyszyć: zwiedzanie Mazurskiej Izby Regionalnej z prezentacją dorobku artystycznego 20-lecia Zespołu Obrzędowego "Mazurzanie, stoisko informacyjne KRUS, prezentacja kulinarnych wyrobów regionalnych, grill, prezentacja ptaków egzotycznych, prezentacja twórczości Zofii Korzeńskiej. Dzieci będą mogły bezpłatnie korzystać z dmuchanych zabawek i eurobungy.

Głównym organizatorem "Mazurskich Mecyi" jest Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Mazury. W pomoc zaangażowały się także: LGD Siedlisko, OSP Mazury, sołectwo Mazury i Szkoła Podstawowa im. gen. B. Kwiatkowskiego w Mazurach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE