Reklama

Gmina Raniżów. Drogie oferty w przetargach i brak dotacji. Odcinek drogi powiatowej w Woli Raniżowskiej w tym roku nie ma szans na remont.

Opublikowano:
Autor:

Gmina Raniżów. Drogie oferty w przetargach i brak dotacji. Odcinek drogi powiatowej w Woli Raniżowskiej w tym roku nie ma szans na remont. - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Odcinek drogi powiatowej w Woli Raniżowskiej, o przebudowę którego zabiegała gmina Raniżów i powiat kolbuszowski, nie ma w tym roku szans na remont. Dlaczego?

 

Przypomnijmy, że w kwietniu 2018 roku, powiat kolbuszowski w porozumieniu z gminą Raniżów, złożył wniosek o udzielenie dotacji celowej z budżetu państwa z przeznaczeniem na odcinek powiatówki w Woli Raniżowskiej. Przebudowa miałaby obejmować odcinek od kościoła w Woli Raniżowskiej w stronę Lipnicy.

 

Pod warunkiem

13 lipca Zarząd Dróg Powiatowych w Kolbuszowej ogłosił przetarg na to zadanie. Przypomnijmy. To, że przetarg został ogłoszony, nie oznaczało jednak, że inwestycja zostanie zrealizowana. Dlaczego? W ogłoszeniu o zamówieniu została zamieszczona specjalna klauzula, zgodnie z którą, jeśli powiat nie otrzyma dotacji, o którą się stara, to umowy z wykonawcą nie podpisze. Droga miała więc zostać przebudowana w tym roku tylko pod takim warunkiem, że powiat otrzyma dotację.

 

Powiat kolbuszowski był ze swoim zadaniem na liście rezerwowej. - Jeżeli jakieś wnioski zakwalifikowane przed nami się wycofają lub zostaną oszczędności poprzetargowe, to my mamy szansę, a jeśli ten warunek nie będzie spełniony, to szansy nie będzie - stwierdził wówczas starosta Józef Kardyś.

Jak się okazało, mimo wspomnianej klauzuli, znaleźli się chętni na realizację inwestycji.

 

Oferty drogie

Na przetarg ogłoszony na to zadanie przez Zarząd Dróg Powiatowych w Kolbuszowej odpowiedziało pięć firm. Najtańszą przedstawiło Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa (4 mln 859 tys. 78 zł). Kolejni trzej oferenci (Konsorcjum Bruk-DarMolter, Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Spółka Akcyjna i Eurovia Polska S.A., wartość zadania obliczyli na ponad 5 mln złotych. Najdrożej  inwestycję wyceniło Konsorcjum Firm: PBI Infrastruktura S.A.  i PBI WMB Sp. z o.o. (6 mln 481 tys. 382 zł).

Otwarcie ofert odbyło się 30 lipca. Dwa dni później (1 sierpnia) Zarząd Dróg Powiatowych unieważnił przetarg.

 

Brak dotacji

Starosta poinformował nas, że głównym powodem unieważnienia przetargu, był fakt, że powiat nie otrzymał z urzędu wojewódzkiego dotacji, o która się starał. Starostwa zapewnił też, że powiat złoży wniosek o dofinansowanie przebudowy tego odcinka drogi jeszcze raz. Jak dodał, odbędzie się to w porozumieniu z władzami gminy Raniżów. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE