Reklama

Gmina Raniżów. Dotacja na przebudowę czterech dróg

Opublikowano:
Autor:

Gmina Raniżów. Dotacja na przebudowę czterech dróg  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Samorząd otrzymał z Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego dofinansowanie na przebudowę czterech dróg. Których?

Informację na ten temat podał Marek Margański, sekretarz gminy Raniżów. Jak wyjaśnił, dotacja została udzielona przez Podkarpacki Urząd Wojewódzki w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. - Dofinansowanie pokryje 60 procent wartości kosztorysowej zadań - stwierdził. Jak dodał, dzięki pieniądzom wyremontowane zostaną w sumie cztery drogi i ulice gminne. Które dokładnie?

Na długości 750 metrów przebudowana zostanie ul. Krakowska w Raniżowie. Koszt zadania wyniesie 547 tys. 479 zł. Przebudowana zostanie również ul. Piaski w Raniżowie na długości 238 metrów. Prace mają kosztować tam 232 tys. 713 zł.

Remontowi poddana zostanie również droga gminna relacji Wola Raniżowska - Stece na długości 978 m. Koszt zadania ma wynieść 632 tys. 128 zł. Również droga gminna relacji Poręby Raniżowskie - Pogwizdów Stary doczeka się remontu, który zostanie przeprowadzony na długości 773 m. W przypadku tej drogi koszt zadania ma wynieść 349 tys. 173 zł.

O szczegóły przyznanej dotacji dopytywał na sesji (1 sierpnia) Stefan Gancarz, radny z Porąb Wolskich. - Chciałbym zapytać, czy te pieniądze są już uruchomione odnośnie tych dróg samorządowych? Czy na razie te drogi zostały tylko zakwalifikowane?

Odpowiedzi udzielił mu Władysław Grądziel, wójt gminy Raniżów. - Na stan mojej wiedzy, na dzień dzisiejszy, mamy na piśmie (informację - przyp. red.) o drogach, które się zakwalifikowały, natomiast czekamy jeszcze na podpisanie umowy, która da nam dopiero możliwość ogłoszenia przetargu - wyjaśnił włodarz. - Na dzień dzisiejszy wiem, że te decyzje zapadają w ministerstwie i ma być tak, że we wszystkich województwach ma być to jakby ogłoszone jednocześnie - dodał.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE