Reklama

Gmina Raniżów dołoży do zatoki prawie 100 tysięcy

Opublikowano:
Autor:

Gmina Raniżów dołoży do zatoki prawie 100 tysięcy  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Rzecznik prasowy PZDW wyjaśnia zasady, na podstawie których realizowana jest w Raniżowie zatoka postojowa.

Przypomnijmy, że na temat tej inwestycji pisaliśmy wielokrotnie. W jej sprawie kontaktowaliśmy się z Aldoną Gujdą, rzecznikiem prasowym Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie (PZDW). 

Jak nas poinformowała początkiem listopada, zapadła decyzja o realizacji inwestycji polegającej na budowie zatoki postojowej w Raniżowie. Jak jednak dodała, pozostaje otwarta kwestia udziału finansowego gminy w tym przedsięwzięciu. Co oznacza to w praktyce? Z takim pytaniem zwróciliśmy się do rzecznika prasowego PZDW w kolejnym mailu.  Odpowiedź otrzymaliśmy 19 listopada.

- Prace związane z budową zatoki postojowej w Raniżowie zostały już rozpoczęte i mają zostać zakończone do końca bieżącego roku - wyjaśniła Aldona Gujda. Jak dodała, przedmiotowa inwestycja polega na budowie miejsc postojowych dla samochodów osobowych.

Rzecznik prasowy PZDW odniosła się również do wspomnianej przez siebie "otwartej kwestii  udziału finansowego gminy w tym przedsięwzięciu". - W żadnym wypadku nie oznacza to, że całkowity koszt zadania poniesie Zarząd Województwa Podkarpackiego - zaznaczyła. - Udział gminy w tym przedsięwzięciu jest niezbędny w wysokości co najmniej takiej, jaka została zabezpieczona przez gminę Raniżów podczas sesji 26 września tego roku. uchwałą w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla województwa podkarpackiego z przeznaczeniem na zagospodarowanie i wykonanie zatoki postojowej - dodała.

Przypomnijmy, że raniżowski samorząd zabezpieczył na ten cel 98 tys. 109 zł. Prace związane z budową zatoki postojowej w rynku Raniżowa wykonuje konsorcjum, którego liderem jest Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych w Rzeszowie. Firma ta zajmowała się całą przebudową drogi wojewódzkiej - od końca obwodnicy Weryni do początku obwodnicy Sokołowa Małopolskiego. Inwestycja ta jest zlecona na podstawie umowy na roboty uzupełniające temu samemu wykonawcy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE