Reklama

Gmina Raniżów. Adam K. pijany wjechał w radiowóz. Jest wyrok

Opublikowano:
Autor:

Gmina Raniżów. Adam K. pijany wjechał w radiowóz. Jest wyrok - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI 25-letni Adam K., mieszkaniec gminy Raniżów, za jazdę po pijanemu oraz agresywne zachowanie wobec dwóch policjantów ma trafić do więzienia. Poza tym otrzymał karę pieniężną.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 23 lipca 2019 roku w Woli Raniżowskiej. Policjanci zauważyli na poboczu drogi zaparkowane bmw. Na widok zbliżającego się radiowozu stojący obok mężczyzna wsiadł pospiesznie do auta i odjechał. 

Mężczyzna mimo nakazu zatrzymania się uciekł, skręcając na jedną z posesji. Kierowca bmw zaczął gwałtownie cofać, uderzając kilka razy w boczne drzwi radiowozu. Następnie wysiadł z samochodu i próbował uciec pieszo. Szybko został zatrzymany przez policjantów - 

25-letni mieszkaniec gminy Raniżów zachowywał się agresywnie w stosunku do funkcjonariuszy i trafił do policyjnego aresztu. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie.

Poszkodowani funkcjonariusze trafili do szpitala, gdzie udzielono im pomocy i wykonano niezbędne badania, po których zostali zwolnieni. 

Jak informuje Joanna Kwiatkowska-Brandys, szefowa kolbuszowskiej prokuratury, w tej sprawie sąd wydał wyrok początkiem października 2019 roku. - Wobec Adama K. sąd orzekł karę jednego roku pozbawienia wolności - informuje prokurator Kwiatkowska-Brandys. Dodatkowo mężczyzna ma wpłacić na rzecz Komendy Wojewódzkiej Policji kwotę 12 442,88 zł, tytułem obowiązku naprawienia szkody. Ponadto, na rzecz pokrzywdzonych dwóch policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej, łączną kwotę 2,5 tysiąca zł (dla jednego 1500 zł, dla drugiego 1000 zł) tytułem zadośćuczynienia. Ponadto otrzymał on 3 lata zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej wpłacić ma świadczenie w wysokości 5 tysięcy złotych.

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE