Reklama

Gmina Niwiska. Zarośnięte prywatne posesje przy drogach. Co zrobić z tym problemem?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Gmina Niwiska. Zarośnięte prywatne posesje przy drogach. Co zrobić z tym problemem? - Zdjęcie główne

Robert Róg, przewodniczący prezydium, poddał pomysł, aby radni zastanowili się nad uchwałą, w której byłoby jasno zaznaczone, że teren przy drodze publicznej musi być oczyszczony. | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Prośby mieszkańców jak i pisma z urzędu nic nie pomagają. Niewykoszona działka psuje estetykę wsi.

Sprawa ta nie tyczy się tylko jednej działki w Trześni. W gminie Niwiska można by było kilka takich wskazać. Zresztą z takim problemem boryka się cały powiat kolbuszowski.

Radnego Roberta Łakomego mieszkańcy poprosili o zgłoszenie sprawy. Jedna z posesji na skrzyżowaniu obok krzyża w Trześni jest w strasznym stanie.

- Wiadomo, o kogo chodzi, warto by było to skosić i posprzątać

- mówił rajca.

Sąsiedzi wspomnianej działki boją się, ponieważ zwierzyna leśna przez nieposprzątaną działkę podchodzi coraz bliżej drogi i domostw. Radny apelował, żeby przynajmniej cześć nieruchomości wysprzątać.

- Temat wraca jak bumerang. Nie tylko w tym miejscu, ale i w innych na terenie gminy, gdzie dbamy o estetykę i wygląd, tym bardziej że to jest centrum miejscowości. Sołtys miejscowości, również nagłaśniała sytuację

- mówiła podczas sesji Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska.

Włodarz zaznaczyła, że urząd napisał do właściciela działki pismo.

- Zresztą takie pisma piszemy dzień w dzień i o odkrzaczenia, i wykoszenia. Trawy wysokie, przychodzi zwierzyna i robi się niebezpiecznie

- dodała szefowa gminy.

Wspomnianą posesją zarządza właściciel, osoba prywatna, dlatego gminie pozostaje tylko prosić o uprzątnięcie.
Więcej takich

Przewodniczący prezydium dodał, że jest to spory problem. - Podejmowaliśmy działania, żeby występować do tych ludzi o czyszczenie swoich terenów - zaznaczył radny Robert Róg.

Szef prezydium dodał, że trzeba sobie powiedzieć uczciwie, że wiele się w tym temacie poprawiło, jeżeli chodzi o utrzymanie terenów w dobrej kulturze rolnej. - Zachęcam do tego, aby zgłaszać takie działki - mówił przewodniczący Róg. Zdaniem samorządowca radni mogliby pochylić się bardziej nad tym tematem. Poddał pomysł, aby zastanowić się nad uchwałą, w której byłoby jasno zaznaczone, że teren przy drodze publicznej musi być oczyszczony.

- Ja ze swojej strony zachęcam, aby zgłaszać takie działki, wtedy pani wójt będzie wysyłać upomnienia. Jest to jakaś metoda, aby zachęcać do prawidłowego utrzymania tych gruntów rolnych i na pewno pozytywnie wpływa to na estetykę miejscowości i bezpieczeństwo

- zaproponował radny Róg.

- Ciężko się dziwić zwierzynie, że podchodzi pod same domy, jeżeli ma ku temu warunki. Wiadomo, że im bliżej drogi, tym zagrożenie większe

- dodał samorządowiec.

Radny Adam Świder, włączając się do dyskusji, dodał, że ciągle mówi się o estetycy, ale nie ma żadnego odzewu. - Na pewno się powtórzę, ale zgłaszam ten problem nie pierwszy raz. W Leszczach, jak się jedzie od Niwisk do Huty Przedborskiej, są dwie takie posesje i wygląda to paskudnie - podkreślił rajca. - Chwała Bogu, że sołtys to pielęgnuje i czyści - dodał samorządowiec. Radny Świder nadmienił, że ten problem występuje już od kilku lat.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy