Reklama

Gmina Niwiska wygrała milion złotych. Na co przeznaczy nagrodę?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: B. Posłuszny

Gmina Niwiska wygrała milion złotych. Na co przeznaczy nagrodę?  - Zdjęcie główne

Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska, mówi o rozdysponowaniu nagrody w wysokości miliona złotych. | foto B. Posłuszny

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Niwiska otrzymała milion złotych nagrody za szczepienia przeciwko Covid-19. Każda miejscowość skorzysta na zwycięstwie.

"Rosnąca odporność" to program, który skierowany był do wszystkich gmin i poszczególnych powiatów. Gmina, która w danym powiecie osiągnie najwyższy przyrost zaszczepionych mieszkańców, licząc od 1 sierpnia do 31 października, wygra milion złotych. Tą gminą w powiecie kolbuszowskim była gmina Niwiska. Na co przeznaczona zostanie nagroda? 

Remont orlika

Jak poinformowała Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska, 120 tys. zł przeznaczono na remont sali gimnastycznej przy szkole w Niwiskach. Został także wyremontowany orlik przy placówce oraz zakupiono sprzęt sportowy. 

Kolejne 60 tys. zł gmina przeznaczyła na plac zabaw w Leszczach i doposażenie świetlicy w tej miejscowości. Tyle samo przekazano na doposażenie świetlicy i centralne ogrzewanie w Hucinie. Na modernizację placu zabaw w Hucisku zabezpieczono także 60 tys. zł. 

Najwięcej na stadion

W Siedlance wykonane zostanie boisko szkolne, przy sali gimnastycznej, za 250 tys. zł. Wójt Wróbel nadmieniła, że gmina z własnych pieniędzy zakupiła już grunt pod obiekt. Aktualnie opracowywana jest dokumentacja. 

Najwięcej, bo 420 tys. zł, gmina wyda na kompleksową modernizację stadionu sportowego w Trześni. Zadaszone zostaną trybuny oraz odnowiona zostanie płyta boiska (nawodnienie, siatka na krety oraz nowa nawierzchnia).

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało się wygrać nagrodę. O takich pieniądzach nawet nie marzyliśmy

- kwituje Elżbieta Wróbel, wójt. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy