Reklama

Gmina Niwiska. W Siedlance od września będzie działał żłobek "Chatka Puchatka"

Opublikowano:
Autor:

Gmina Niwiska. W Siedlance od września będzie działał żłobek "Chatka Puchatka" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jest to możliwe dzięki uzyskaniu dofinansowania. Projekt ten będzie realizowany przez Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich gminy Niwiska oraz gminę Niwiska.

Nowy żłobek będzie funkcjonował na miejscu dotychczasowego, który, wywiązawszy się z projektu, kończy działalność w czerwcu. Zanim ruszy nowa placówka dla maluchów, dedykowane dzieciakom pomieszczenia czeka metamorfoza.

- Budynek czeka pewien remont, między innymi sala zabaw zostanie powiększona – wyjaśnia Elżbieta Wróbel, wójt Niwisk.

Jak dowiedzieliśmy się w czasie rozmowy z wójt, w żłobku znajdzie się miejsce dla 16 dzieci. Przeznaczony będzie on dla maluchów w wieku od roczku do 3 lat.

Opieka nad nimi będzie się odbywać przez 9 godzin dziennie, od poniedziałku do piątku. Żłobek, wraz z wyżywieniem, jest bezpłatny.

Na dzieciaki będzie czekać mnóstwo dostosowanych do wieku zajęć edukacyjnych, w tym adaptacyjnych, gdzie na początku maluszkowi będzie towarzyszył rodzic.

Kto może ubiegać się o miejsce dla swojej pociechy w żłobku?

- O miejsce dla dziecka w żłobku mogą ubiegać się rodzice wracający do pracy po urlopie wychowawczym lub wracający na rynek pracy po okresie bezrobocia – tłumaczy wójt Niwisk.

Nabór do żłobka zostanie ogłoszony w sierpniu.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE