Reklama

Gmina Niwiska otrzymała kolejne dofinansowanie na rozwój energii odnawialnej

Opublikowano: ndz, 7 sty 2018 12:15
Autor:

Gmina Niwiska otrzymała kolejne dofinansowanie na rozwój energii odnawialnej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mniejsze rachunki za prąd to marzenie niejednego z nas. Dla mieszkańców Niwisk ta mrzonka może już wkrótce okazać się bardzo realna, bo gmina otrzymała kolejne dofinansowanie na rozwój energii odnawialnej. Ale czy każdego stać na taką "oszczędność"?

Na ostatniej sesji Rady Gminy w Niwiskach (28 grudnia) samorządowcy przyjęli uchwałę w sprawie zaciągnięcia zobowiązań w zakresie wydatków inwestycyjnych na 2018. Jak tłumaczyła Elżbieta Wróbel, wójt gminy, to akt prawny, który musi zostać wdrożony w życie, by gmina mogła zawrzeć umowę na dofinansowanie odnawialnych źródeł energii (OZE).

16 mln do podziału
- Zarząd województwa podkarpackiego rozpatrzył z listy rezerwowej kolejne sześć pozycji projektów odnawialnych źródeł energii. Na piątej pozycji byliśmy my. Gmina Niwiska jako lider oraz sześć gmin w partnerstwie. Żeby zawrzeć umowę z zarządem województwa podkarpackiego na realizację OZE, każda gmina z tych siedmiu podejmuje uchwałę w sprawie zaciągnięcia zobowiązań do kwoty, która dotyczy daną gminę – tłumaczyła na ostatniej sesji Elżbieta Wróbel.

Jak dodała wójt Niwisk, kwoty owych zobowiązań mogą jeszcze ulec zmianie po ogłoszonym przetargu unijnym. – Jest to duży przetarg, bo o wartości prawie 16 mln złotych. W tej naszej uchwale mówi się tylko o kwocie, która dotyczy gminy Niwiska. Jest to 2 821 680, 34 zł, gdzie wpłaty od mieszkańców to 1 520 828, 97 zł, a RPO (pieniądze unijne) 1 768 857, 37 zł.  Zarządowi województwa zależy, żeby ta umowa była podpisana jak najszybciej, tak żeby do końca roku w tym wskaźniku wykorzystania środków unijnych było o te 16 mln złotych więcej – wyjaśniła Elżbieta Wróbel.

Więcej w 1 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  Gosc

  Niwiska maja dobra i odwazna wojcine ktors nie boi sie wyzwan tak duzo robi dobrego dla tej miejscowosci

 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  edek

  a w majdnie lipa, tacy spece od oze w gminie

 • 4 lata temu | ocena +1 / -0

  Ja

  A co w Gminie Kolbuszowa, Nie ma kto napisać dobrego projektu.