Reklama

GMINA NIWISKA. Nowy trakt już końcem września

Opublikowano: pon, 24 lut 2020 17:15
Autor:

GMINA NIWISKA. Nowy trakt już końcem września - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina szuka wykonawcy przebudowy drogi gminnej. Mowa o trakcie relacji Kosowy - Przyłęk (ul. Zielona)

Trakt zostanie zmodernizowany na długości 995 m. Powstanie tam też chodnik o długości 769,85 m. Przebudowane zostaną odwodnienia pasa drogowego, zjazdów i skrzyżowania z drogą powiatową. Na oferty magistrat będzie czekał do 26 lutego. - Poprzez realizację inwestycji poprawią się warunki życia mieszkańców w bezpośrednim otoczeniu drogi oraz wzrośnie poziom bezpieczeństwa ruchu pieszych - czytamy w opisie przetargu. 

Główne rozwiązania projektowe zakładają przebudowę drogi poprzez jej poszerzenie oraz wzmocnienie konstrukcji nawierzchni, budowę chodnika, przebudowę zjazdów i odwodnienia. 

 Szerokość wszystkich zjazdów dopasowana zostanie do szerokości istniejącej bramy na posesji, jednak nie mniej niż 5 m. Taka też szerokość zastosowana zostanie w przypadku braku bramy. Szerokość niektórych zjazdów zostanie powiększona, co wynika z lokalnych uwarunkowań (np. obsługi kilku posesji przez jeden wspólny zjazd). Na zjazdach w chodniku krawężnik zostanie zaniżony do wysokości 4 cm nad nawierzchnią jezdni. Na połączeniu z posesją zostanie wykonany krawężnik na płask. Nawierzchnia zjazdów w chodniku będzie wykonana z kostki betonowej koloru szarego, w poboczu z kruszywa lub kostki, w zależności od stanu istniejącego. Termin zakończenia robót planowany jest na 30 września 2020 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE