Reklama

Reklama

Gmina Niwiska. Droga między Trześnią a Siedlanką jest zbyt wąska. W sprawie interweniuje radny powiatowy Zbigniew Ofiara

Opublikowano: sob, 14 lip 2018 20:30
Autor:

Gmina Niwiska. Droga między Trześnią a Siedlanką jest zbyt wąska. W sprawie interweniuje radny powiatowy Zbigniew Ofiara  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Droga jest zbyt wąska - na ten problem zwrócił uwagę Zbigniew Ofiara, radny powiatowy, na czerwcowej sesji Rady Gminy w Niwiskach. Spostrzeżenie dotyczyło traktu między Trześnią a Siedlanką.

- Tam jest asfalt dosyć wąski i z dwóch stron utwardzone pobocza. Jak dwa samochody się mijają, to albo jeden musi zjechać, albo drugi. Natomiast gdy jedzie samochód i rowerzysta, to samochód jedzie drogą, a rowerzysta musi uciekać na pobocze. Mieszkańcy pytają, czy nie dałoby się nieco zebrać tych poboczy i z każdej strony ulać jakieś pół metra asfaltu - dopytywał samorządowiec.

Do sprawy odniosła się Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska. Okazuje się, że wątek poszerzenia drogi jest znacznie bardziej skomplikowany, niż się wydaje.

- W budżecie mamy zaplanowane 50 tysięcy na poprawę poboczy.  Tam już mieliśmy dwie firmy drogowe i to nie jest taka prosta sprawa. To już byłoby wybranie z podbudową, nie tylko zebranie, tylko normalnie jakby robił asfalt.  Jeszcze będzie problem, bo na pół metra nie ma rozściełacza ( maszyna drogowa, przeznaczona do układania nawierzchni asfaltobetonowej - przypis redakcji) - wyjaśniała wójt.

Przy okazji wójt gminy Niwiska przedstawiła plan naprawy poboczy. Będzie on realizowany w lipcu i sierpniu.

Jeden z radnych dołączył się do poruszanego tematu.  - Uważam, że powinno się pomyśleć  o stworzeniu dostępu do tych 7 ha działek gminnych, które są w Hucinie.  Myślę potraktować właśnie tę drogę od strony Trześni, albo spod trzech krzyży, tak żeby stworzyć dojazd, żeby można było ewentualnie pomyśleć o ściągnięciu inwestora i dzierżawie. Jak będą tak wąskie drogi i tak kiepskie mostki, trudno tutaj cokolwiek zdziałać. W przyszłorocznym budżecie zacząć myśleć konkretnie, opracować projekt - zasugerował radny.

- Z tą drogą będzie problem. Tak sobie to próbuję wyobrazić, że jak dołożymy tej drogi po pół metra, to już nie mamy pobocza - wizualizował Robert Róg, przewodniczący rady, ponownie wracając do tematu wąskiej drogi do Siedlanki.- Tematyka jest trudna - przyznał.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +0 / -0

    gng

    droga droga, a co z mostami jeden jest jeszcze przedwojenny ich stan techniczny wola o momste do nieba to jest problem dopiero, czy pewnego dnia sie nie zawala pod przejezdzajacym samochodem osobowym kareka czy dostawczym lub tirowym, ktory skraca sobie droge ,udzwig tych mostow jest ok 10t a i tak ciezarowe sobie jezdza zreszta jest ograniczenie tonazowe