Reklama

GMINA NIWISKA. Darmowa nauka pływania dla dzieci

Opublikowano: pon, 17 lut 2020 11:51
Autor:

GMINA NIWISKA. Darmowa nauka pływania dla dzieci - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Minister sportu i turystyki dofinansował zajęcia dla dzieci. Pozyskane pieniądze zostaną przeznaczone na gimnastykę korekcyjną i naukę pływania dla najmłodszych z gminy Niwiska.

Projekt jest przeznaczony do realizacji na zajęciach gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej w klasach 0-8 szkoły podstawowej. Skierowany jest do uczniów w celu korygowania zaistniałych wad postawy, nauki utrzymywania prawidłowej postawy ciała i ogólnego wzmocnienia całego ciała.

Program zajęć będzie realizowany w wymiarze od jednej do dwóch godzin tygodniowo, zajęcia będą trwały 60 min. Łącznie będzie to 48 godzin, w 10 grupach w pięciu szkołach podstawowych na terenie gminy. Będą one skierowane do dziewcząt jak i chłopców. Jak wyjaśniają przedstawiciele urzędu, projekt będzie realizowany w partnerstwie LKS Hucina z gminą Niwiska, a także Stowarzyszeniem Wieś Przyjazna Dzieciom, czyli podmiotami, które są organami prowadzącymi danych placówek oświatowych. Treści programowe uwzględniają podział dla poszczególnych wad. Kwota dofinansowania to 15 050 zł.

 Gmina Niwiska po raz kolejny otrzymała również dofinansowanie w wysokości 14 900 zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Pieniądze te wspomogą w 2020 roku naukę pływania dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Zajęcia organizowane będą w ramach programu powszechnej nauki pływania "Umiem pływać". - Priorytetem realizacji zadania będzie promowanie aktywności fizycznej i aktywnego wypoczynku - podkreślają przedstawiciele magistratu. 

Programem objęci zostaną uczniowie klas I-III z terenu gminy Niwiska. Nauka pływania w wymiarze 20 godzin będzie odbywać się dwa razy w tygodniu dla dwóch grup 30-osobowych. Stanie się to od marca do czerwca. 

Kolejna nauka pływania, łącznie 20 godzin, również odbywać się będzie dwa razy w tygodniu dla dwóch grup 30-osobowych od września do grudnia. Treningi odbywać się będą na krytej pływalni Fregata w Kolbuszowej.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    Jozek

    I znowu sport. Klasy łączone , ale sport kwitnie .