Reklama

Gmina Majdan Królewski. Z darmowego posiłku skorzystają uczniowie, osoby starsze oraz niepełnosprawne dzieci

Opublikowano: pt, 1 lut 2019 08:14
Autor:

Gmina Majdan Królewski. Z darmowego posiłku skorzystają uczniowie, osoby starsze oraz niepełnosprawne dzieci - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dokument w sprawie podwyższenia kwoty kryterium dochodowego i ustalenia zasad zwrotu wydatków poniesionych na świadczenia w zakresie dożywiania dzieci radni podjęli podczas ostatniej sesji.

O nowym, wieloletnim rządowym programie "Posiłek w szkole i w domu" poinformowała radnych Józefa Zięba, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Majdanie Królewskim. Jak wyjaśniła, nowy program powstał w miejsce starego "Pomoc państwa w zakresie dożywiania" na lata 2014-2020". 

- Rząd postanowił zmienić dotychczasowe zasady - powiedziała. - Teraz są w tym programie trzy bloki: pierwszy to posiłek dla dzieci w szkole, drugi - posiłek dla osób starszych i dzieci niepełnosprawnych w domu i trzeci blok - dofinansowanie do stołówek szkolnych, do ich doposażenia, remontów i do ich tworzenia - wyjaśniła.

Nowa uchwała

Józefa Zięba dodała, że z powodu nowego programu konieczne jest podjęcie przez radnych nowej uchwały. - Teraz nie będzie już pomocy państwa w tym zakresie. Dlatego musimy przyjąć uchwałę podwyższającą kwotę kryterium, ale według obowiązujących przepisów - wyjaśniła.

Jak dodała, gmina może starać się również o dofinansowanie kosztów, jakie niosą wydatki związane z realizacją programu. - W ubiegłych latach koszty w wysokości średnio 20 procent ponosiła gmina, a w wysokości 80 procent - wojewoda. Mamy nadzieję, że w przyszłych latach będą podobne kwoty dofinansowujące - przyznała.

Podczas sesji nikt z radnych nie miał pytań do przedstawionego projektu uchwały. Za jej podjęciem zagłosowali wszyscy obecni (14 radnych).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.