Reklama

Reklama

Gmina Majdan Królewski. Sprzedaż alkoholu pod kontrolą. Przeprowadzono kontrole w sklepach i miejscach podawania napojów alkoholowych.

Opublikowano: czw, 30 sie 2018 07:00
Autor:

Gmina Majdan Królewski. Sprzedaż alkoholu pod kontrolą. Przeprowadzono kontrole w sklepach i miejscach podawania napojów alkoholowych. - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jedenaście sklepów i lokali skontrolowali policjanci na terenie gminy Majdan Królewski. Jakie nieprawidłowości ujawnili mundurowi?

Reklama

Kolbuszowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Prewencji KWP w Rzeszowie oraz przedstawicielem Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie przeprowadzili w czwartek, 23 sierpnia, na terenie gminy Majdan Królewski kontrolę miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych.

Kontrolę przeprowadzono pod kątem przestrzegania przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz w ramach działań profilaktycznych pn. "Alkohol – ograniczona dostępność".

 W trakcie działań sprawdzono jedenaście placówek znajdujących się na terenie gminy. Kontrolujący zwracali szczególną uwagę na przypadki spożywania alkoholu w sklepach i w ich otoczeniu oraz przypadki sprzedaży i podawania alkoholu osobom niepełnoletnim. Sprawdzali także, czy w lokalu w widocznym miejscu umieszczono tabliczki informujące o szkodliwości spożywania alkoholu.

 Podczas działań mundurowi informowali również sprzedawców o ich prawie do sprawdzania dowodu osobistego osób, których wygląd wskazuje, że mogą mieć mniej niż 18 lat, a także przekazywali materiały informacyjno-edukacyjne.

W wyniku przeprowadzonej kontroli w dwóch sklepach ujawniono brak wymaganych tabliczek informacyjnych o szkodliwości spożywania alkoholu. Ich właściciele zostali zobowiązani do uzupełnienia informacji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.