Reklama

Gmina Majdan Królewski. Sprzedaż alkoholu pod kontrolą. Przeprowadzono kontrole w sklepach i miejscach podawania napojów alkoholowych.

Opublikowano:
Autor:

Gmina Majdan Królewski. Sprzedaż alkoholu pod kontrolą. Przeprowadzono kontrole w sklepach i miejscach podawania napojów alkoholowych. - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jedenaście sklepów i lokali skontrolowali policjanci na terenie gminy Majdan Królewski. Jakie nieprawidłowości ujawnili mundurowi?

Kolbuszowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Prewencji KWP w Rzeszowie oraz przedstawicielem Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie przeprowadzili w czwartek, 23 sierpnia, na terenie gminy Majdan Królewski kontrolę miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych.

Kontrolę przeprowadzono pod kątem przestrzegania przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz w ramach działań profilaktycznych pn. "Alkohol – ograniczona dostępność".

 W trakcie działań sprawdzono jedenaście placówek znajdujących się na terenie gminy. Kontrolujący zwracali szczególną uwagę na przypadki spożywania alkoholu w sklepach i w ich otoczeniu oraz przypadki sprzedaży i podawania alkoholu osobom niepełnoletnim. Sprawdzali także, czy w lokalu w widocznym miejscu umieszczono tabliczki informujące o szkodliwości spożywania alkoholu.

 Podczas działań mundurowi informowali również sprzedawców o ich prawie do sprawdzania dowodu osobistego osób, których wygląd wskazuje, że mogą mieć mniej niż 18 lat, a także przekazywali materiały informacyjno-edukacyjne.

W wyniku przeprowadzonej kontroli w dwóch sklepach ujawniono brak wymaganych tabliczek informacyjnych o szkodliwości spożywania alkoholu. Ich właściciele zostali zobowiązani do uzupełnienia informacji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE