Reklama

Reklama

Gmina Majdan Królewski. Samorząd unieważnił postępowanie w sprawie remontu dróg znajdujących się na terenie gminy. Ceny, które zaproponowali oferenci, okazały się za wysokie

Opublikowano: wt, 31 lip 2018 20:30
Autor:

Gmina Majdan Królewski. Samorząd unieważnił postępowanie w sprawie remontu dróg znajdujących się na terenie gminy. Ceny, które zaproponowali oferenci, okazały się za wysokie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Samorząd w Majdanie Królewskim unieważnił postępowanie w sprawie remontu dróg znajdujących się na terenie gminy.

Reklama

 

W ramach zadania pod nazwą "Budowa, przebudowa i rozbudowa  dróg na terenie gminy Majdan Królewski" nowe nawierzchnie miało zyskać między innymi  pięć gminnych dróg.

 

Unieważnili

W przetargu ogłoszonym przez gminę wzięły udział dwie firmy. Pierwsza z nich - Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Drokam z Piaseczna -  wyceniła swoją ofertę na 2 mln 693 tys. 700 zł i zadeklarowała pięcioletni okres gwarancji. Drugi z oferentów - Matbud z Boguchwały - wycenił inwestycje na drogach na 3 mln 420 tys. 562 zł 24 gr przy siedmioletnim okresie gwarancyjnym.

Jak dowiadujemy się ze zbiorczego zestawienia ofert, gmina zamierzała przeznaczyć na to zadanie natomiast 1 mln 960 tys. zł. Z tego też powodu zdecydowała się unieważnić przetarg, ponieważ, jak uzasadniono, oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierza i może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Co w takiej sytuacji zrobi gmina? Jak powiedział nam Jerzy Wilk, włodarz gminy Majdan Królewski, wkrótce samorząd ogłosi kolejny przetarg w tej sprawie.

 

Drogi, zjazdy i postoje

W ramach tego zadania rozbudowana zostanie między innymi droga "Jasionka - Rębisze"  w Krzątce. Nowy asfalt pojawi się tam na odcinku 500 metrów.

Nowy dywanik asfaltowy, o długości 392 metrów, powstanie także na tzw. "Zbożowej", czyli drodze dojazdu rolnego w Majdanie Królewskim.W ramach tego samego przetargu w Majdanie Królewskim wybudowane zostaną także miejsca postojowe. Zyska także Huta Komorowska, w której na odcinku 440 metrów wybudowana zostanie gminna droga publiczna klasy D wraz z odwodnieniem. W Hucie również zostanie wyremontowany zjazd z drogi wojewódzkiej znajdujący się w terenie linii kolejowej. Na "nowo" powstanie także droga gminna "Za lasem" w Komorowie. Asfalt rozciągnie się tam na odcinku 1188 metrów. Ostatnim zadaniem ujętym w ogłoszeniu o zamówieniu jest  "Przebudowa drogi gminnej wewnętrznej  dojazdu rolnego na dz. nr 384 w Woli Rusinowskiej". Tam na długości 1 km 115 m  zostanie wykonana nawierzchnia z kruszywa łamanego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +1 / -0

    we

    jaki samorząd w Majdanie jest? chyba Wilkorząd